direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

понеділок, 30 вересня 2019 р.

                        Розглядаємо таємниці книжкової полиці
      
 До Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці для дітей відбувся день відкритих дверей. До нас завітали учні 3-го класу ЗОШ №1 ім. В.З. Тура. Школярі відчули себе справжніми шукачами скарбів та разом з бібліотекарями грали в квест. Квест став не просто грою, а випробуванням, тому що читачі повинні були знати правила розміщення книг, правила користування книгою, казки та бути спритними. В кожному завданні квесту діти знаходили частинку пазлу. Зібрана з пазлів карта привела дітей до скарбів. Юні читачі були в захваті від гри та виявили бажання пограти ще.






                                               Бібліотеці – 70!

       Бібліотека…   Древня і вічно юна оселя людського розуму. Ряди книжкових полиць містять в собі допитливий науковий пошук насолоду прекрасним здобуття знань і так – до нескінченності. Бібліотека сьогодні є не тільки інформаційною але й освітньою культурно-просвітницькою дозвіллєвою установою, так би мовити «гостиною» міста та села.
 27 вересня в районній бібліотеці для дітей  з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек та 70-річного ювілею Татарбунарської районної бібліотеки для дітей  зібралися представники влади, колеги, друзі та юні читачі.

  В святковій атмосфері линули привітання. З найкращими побажаннями виступила т.в.о. начальника відділу культури, зв’язків з громадськістю, сімї, молоді та спорту  Богаченко Н.В.   З цінними подарунками завітали на свято т.в.о. заступника голови Татарбунарської районної державної адміністрації  Чебан Г.А., заступник голови Татарбунарської районної ради Лапа Ю.Ф. та голова  міської ради  Глущенко А.П.  Ветерани бібліотечної праці та кращі бібліотекарі району були нагороджені грамотами. Слова вдячності і побажання всього найкращого прозвучали і від школярів, учнів 3-Б класу загальноосвітньої школи №1 ім. В.З. Тура.

 Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя. Тому 30 вересня – це свято всіх причетних до закладів культури і освіти, для всіх, хто любить книгу і хто присвятив своє життя подвижницькій праці на ниві просвіти.














пʼятниця, 20 вересня 2019 р.

Мир не кров’ю, а дружбою і любов’ю  

Щороку 21 вересня за ініціативою ООН міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру.  Однією з невід’ємних акцій  Дня миру є символічна Хода Миру . Тепер щороку в цей день люди у всьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи таким чином власну відданість ідеям миру.  
Бібліотечний урок проводився напередодні Міжнародного дня миру,  тому бібліотекарі звернули увагу своїх читачів на історію встановлення цієї дати, адже його було засновано ще у 1981 році. Символом цього дня став Дзвін миру, як заклик  до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі. Напис на дзвоні свідчить:"Хай живе загальний мир у всьому світі". Наприкінці заходу учні переглянули тематичний  відеоматеріал.
Твої орієнтири у книжковому світі

 Робота з користувачами займає пріоритетне місце в діяльності кожного бібліотекаря. Серед форм роботи найчастіше використовують бібліотечні уроки. Основна мета - дати учням знання, вміння і навички, зокрема навчити самостійно проводити пошук потрібної інформації в різних видах видань, навчити учнів працювати з книгою,  долучати їх до наукової, художньої, довідкової літератури та розвивати в них  навички самостійної роботи з нею.

                                                                            До районної бібліотеки для дітей завітали учні 5-А класу на бібліотечний урок. Як правильно працювати з книгою, навчити учнів самостійно вибирати книгу в бібліотеці, чити самостійно проводити пошук потрібної інформації в різних видах видань, навчити учнів працювати з книгою,  долучати їх до наукової, художньої, довідкової літератури та розвивати в них  навички самостійної роботи з нею,

 допомогти учням висловлювати свою думку щодо прочитаної книги, ознайомити з періодичними виданнями - ось про що йшла мова на уроці.  Ще учні познайомилися з пам’яткою читача та погралися в гру «Кращий журнал».
різних видах видань, навчити учнів працювати з книгою,  долучати їх до наукової, художньої, довідкової літератури та розвивати в них  навички самостійної роботи з нею.







четвер, 19 вересня 2019 р.

        Фрукти й овочі для нас - вірні друзі повсякчас

   З давніх часів овочі та фрукти для людини займають одне з головних місць в харчуванні, це не тільки смачно, це ще й корисно для здоров'я. Овочі та фрукти приховують величезне багатство вітамінів.  

 Слово "вітамін" походить від латинського слова "віта" - життя. Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.
    Школярі з радістю послухали цікаву інформацію про користь овочів та фруктів.

середа, 18 вересня 2019 р.

Запрошуємо вас на розмову про літературу довідкову

17  вересня  до районної бібліотеки для дітей завітали учні НВК «Школа-гімназія» 5- В і 5- Г класів на бібліотечні уроки, основною метою  яких було познайомити учнів із видами довідкової літератури, з її значенням в житті людини та навчити користуватися довідниками, енциклопедіями і словниками. Під час читання книжок, перегляду відеоматеріалів часто виникає  потреба знайти додаткові відомості  про якісь історичні події, видатних діячів, про їхні  твори, розібратися в значенні незрозумілих слів і термінів. 

Всі довідкові видання забезпечені зручним апаратом пошуку, що дозволяє читачеві знайти потрібну інформацію. 
Діти уважно слухали  інформацію про словники, довідники,енциклопедії, каталоги, картотеки, а потім жваво відповідали на запитання бліц – вікторини. Учні змагалися на знання кращого знавця словникових видань.  
Наприкінці заходу бібліотекарі познайомили читачів з літературним портретом відомого українського письменника Михайла Коцюбинського,  155  річниця з дня народження якого відзначається 17 вересня.  Корифей української прози, «Михайло Коцюбинський — письменник сонячний. І не тільки тому, що «носив у душі сонце», як сам про себе казав... Уся його проза... — це світлий, відкритий простір для душі й духу» (О. Логвиненко).

понеділок, 16 вересня 2019 р.

Є пам'ять, якій не буде забуття

                                                          ...Та є такі в житті народу дати,
                                                      Які  не маєм право забувать.
                                                                 Татарбунарське зоряне повстання 
                                                              Повстанців - земляків одна сім'я.
                                                                            Галина Лиса

Цього року наше місто відзначає 95 річницю Татарбунарського повстання.  Історичні події  1924 року – одна з героїчних сторінок  боротьби  трудового населення півдня Бессарабії за своє  соціальне  визволення. Доведені до відчаю люди не могли більше миритися зі своїм становищем. В повстанні прийняло участь близько 6 тисяч чоловік. 16 вересня 1924 року повстанцями були захоплені всі адмінбудівлі в місті і  звільнені заарештовані румунською жандармерією.


 Коли почався наступ королівських військ Румунії, зав’язались кровопролитні бої. Погано озброєні повстанці з великими втратами відходили від Татарбунар. Сили були нерівні, багатьох  учасників вбили, решту взяли в полон. Повстання було остаточно придушене.На згадку про цю  подію в районній бібліотеці  для дітей  пройшла  історична година «Є пам'ять, якій не буде забуття», під час якої бібліотекарі розповіли про цю трагічну сторінку в історії  нашого краю.


Вічним символом  глибокої  поваги і любові  нащадків є пам’ятник, споруджений на братській могилі  учасників Татарбунарського повстання; фільм режисера Миколи Гібу «Гнів», в основу якого покладені події Татарбунарського повстання; написані картини,  вірші та поеми.

понеділок, 2 вересня 2019 р.

                           Святкуємо День міста !

                        Як  гарно!  Як святково!  Дітям на радість!

Районна бібліотека для дітей прийняла активну участь в міському пікніку, який організував Будинок дитячої та юнацької творчості.