Віват бібліотека
Татарбунарська бібліотека для дітей
Сторінки
direction="right"
пʼятниця, 5 червня 2026 р.
Щороку 4 червня в Україні вшановують пам’ять дітей, які стали жертвами збройної агресії російської федерації проти України. Цей пам’ятний день встановлено постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року № 1490-ІХ. . Сьогодні ми вшановуємо пам’ять дітей України, які загинули від рук, куль, розірваних ракет і бомб ворога. Сльози, відчай, біль, злість і ненависть! Це те, що відчуває кожен з нас. Знищується народ. Знищується нація. Знищується основна цінність – наше майбутнє. Відібрані, скалічені життя наших дітей – це незгоєні довічні рани України. Сьогодні день пам’яті – це протест проти насильства та війни! Діти мають жити в мирі! Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові, бережемо світлу пам’ять про кожну дитину! Світ має пам’ятати про долю дітей України. Не лише про загиблих або поранених, а також про тих, хто вимушений жити в умовах війни в Україні, виїхати до інших країн.
Цей день є болісним нагадуванням про страшну ціну війни, яку змушені платити найменші та найвразливіші — наші діти. Попри все, українські діти продовжують навчатися, мріяти та вірити у майбутнє своєї держави. У Татарбунарській бібліотеці для дітей пройшла низка заходів: тематична виховна година «Ростріляне дитинство», книжкова виставка «Дитинство обірване війною», учні 4-5 класів Татарбунарського ліцею Татарбунарської міської ради долучилися до акції «Долоньки миру», де діти на своїх паперових долоньках написали побажання про мир та мрії про майбутнє. А також прийняли участь у Всеукраїнський акції «Голоси дітей». У пам’ять про дітей, які загинули внаслідок російських військових злочинів, учасники розвішували на деревах дзвіночки пам’яті, що символізують голоси вбитих дітей, які ніколи не пролунають, але завжди житимуть у пам’яті українців.
У Татарбунарській бібліотеці для дітей літо розпочалося активно та яскраво. 3 червня бібліотека приймала гостей із пришкільного табору Татарбунарського ліцею Татарбунарської міської ради. Перший день пройшов під гаслом «Багато в літа є краси». Юні відвідувачі відвідали острів Загадок, де прийняли участь у відгадуванні літніх загадок. Наступний був острів Гри, на якому таборята залюбки грали в різноманітні ігри. Попереду на них чекають нові зустрічі з книгами, майстер-класи та цікаві читання.
середа, 20 травня 2026 р.
День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять.
День Української Вишиванки став відомим у всьому світі, заворожуючи своєю красою та демонструючи неймовірну культурну спадщину України. Кожного року до свята приєднується все більше людей. День вишиванки урочисто відзначається не тільки в Україні, а й в багатьох країнах, де проживає найбільша в світі українська діаспора.
Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни росії проти України. Одягнена вишиванка – символ незламності українського духу, заява на весь світ про те, що українці – вільний народ!
Напередодні свята в читальному залі нашої бібліотеки відкрита велика тематична виставка-інсталяція «Вишиванка єднає українців», де юні користувачі можуть познайомитись з прикладною та художньою літературою з даної тематики, безліччю схем та узорів вишивки та вишитими виробами.
Також з нагоди святкування Дня вишиванки 19 травня у бібліотеці пройшла народознавча година «Любов’ю квітнуть вишиванки» з п’ятими класами Татарбунарського ліцею ім. В.З.Тура Татарбунарської міської ради. Відвідувачі книгозбірні дізналися багато цікавих фактів про вишиванку від бібліотекарів, а також читали вірші про вишиванку.
А родзинкою заходу стала зустріч з майстринею мініатюрної вишивки та лялькаркою Катериною Герасим, яка дуже цікаво розповіла дітям про історію української вишивки, познайомила з книжками, які допомагають їй створювати чудові роботи та продемонструвала власні вироби. Дві одягнуті в український одяг лялечки були почесними нашими гостями. А на екрані одна за одною змінювались ляльки, вбрані в вишитий одяг, які вже покинули господарку і відправились до інших господарів в різні куточки України та поза її межі. Ляльки в національному вбранні нашої татарбунарської мисткині вже є в США, Бразилії, Аргентині, Англії та Польщі.
середа, 6 травня 2026 р.
Ми – люди миру, зранені війною,
Заповідаєм покликом святим:
Шануймо тих, хто не вернувся з бою!
Уклін доземний воїнам живим!
І.Драч
День памʼя́ті та перемо́ги над наци́змом у Дру́гій світові́й війні́ 1939–1945 ро́кі́в — державне свято України, яке відзначається щороку 8 травня, починаючи з 2024 року.
Пам’ять… вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас зі старих фотографій, сумних похоронок, листів з фронту, які зберігають донині діти, рідні, онуки і правнуки. Згадаймо всіх, кого у нас відібрала така страшна війна….
8 та 9 травня весь світ прикрашає свій одяг маленькою квіточкою маку, показуючи, що пам’ять про ті страшні події ще жива, що гордість за подвиги жевріє в наших очах, а біль втрати досі обпалює серця.
Мак символізує пам'ять про загиблих у війнах, молодість, красу, швидкоплинність життя та кров.
До цієї дати в бібліотеці для дітей відкрито книжкову виставку «Сторінки про війну гортаю». Також пройшла бесіда «Живе в народі пам'ять вічна» та майстер - клас по виготовленню маків «Мак – квітка миру».
У скорботі ми схиляємо голови за всіма жертвами тієї війни. Низько вклоняємося героям сьогодення та віримо, що Україна здобуде перемогу над ворогом, і ми житимемо під мирним небом на вільній українській землі.
четвер, 23 квітня 2026 р.
Нам горе люте миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь,
І – не забути! – доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь.
Б. Олійник
Чорнобиль… Сьогодні це слово знає увесь світ. Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок. Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній станції. Для України, для всіх, хто причетний до трагедії, життя поділено на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам у народі вже дано назву – два кольори часу.
Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й нагадування про безмежну мужність учасників ліквідації наслідків вибуху.
З 21по24 квітня 2026 року в міській бібліотеці для дітей пройшли заходи з учнями 5-А,5-Б,6-А,6-Б класів та їхніми класними керівниками Татарбунарського ліцею ім.В.З.Тура Татарбунарської міської ради до 40-річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Діти були присутні на годині пам’яті «Чорнобиля гіркий полин». Бібліотекарі надали історичну довідку про катастрофу на ЧАЕС, розповіли хронологію подій, що відбулися 26 квітня 1986 року, про наслідки аварії, дії ліквідаторів, продемонстрували відеоматеріали та прокоментували книжкову виставку.
Всі присутні вшанували пам’ять загиблих від наслідків Чорнобильської трагедії хвилиною мовчання. В кінці заходу діти поклали квіти до пам’ятника ліквідаторам ЧАЕС.
пʼятниця, 10 квітня 2026 р.
12 квітня все людство святкує Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.
В цей день у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.
За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився ще на зорі космонавтики. Україна входить до ТОП-5 країн із повним циклом виробництва ракетно-космічної галузі. Це справді вражає, адже ми можемо створювати все: від ракетного палива і до готових корпусів, ракет-носіїв та космічних апаратів. Але, на жаль, ми не маємо власного космодрому. Та навіть попри це наші ракети успішно виходили в космос!
До цієї знаменної дати в міській бібліотеці для дітей пройшла вікторина «Космос- дорога без кінця» та оформлена книжкова виставка «Неосяжний космос».
вівторок, 7 квітня 2026 р.
7 квітня в міський бібліотеці для дітей до Всесвітнього дня здоров’я пройшла вікторина «Що корисно,а що шкідливо». Сьогодні діти дізналися про правильне харчування,здорову їжу і вітаміни. Отже,для того щоб бути здоровими потрібно знати,як правильно харчуватися. Кожна дитина створювала свою власну тарілку здоров’я. Всі діти обрали тільки ті продукти,які вони вважають корисними для їхнього організму. Їхні малюнки є чудовим нагадуванням про корисні продукти,які потрібно вживати,щоб вирости здоровими.
Підписатися на:
Дописи (Atom)














































