direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

четвер, 30 травня 2019 р.

Геть паління! 

Ми - здорове покоління

    Традиційно щороку 31 травня весь світ і Україна, в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням.  За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому в країні 15,5 млн. курців, і з кожним роком кількість викурених сигарет зростає. В Україні приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш як половина всіх курців свою першу сигарету викурила у віці до 12 років. День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
    Куріння перетворилося на соціальну проблему, якою змушені займатися міжнародні організації. Багато країн світу відмовляються від тютюнопаління, створюють спеціальні закони щодо обмеження паління або вживання тютюну у спеціально відведених місцях. Також багато європейських держав встановили високі ціни на продаж цигарок, це своєрідна боротьба з палінням серед населення. Адже воно завдає величезної шкоди не лише організму людини, а й державі. Особлива небезпека у тому, що все більше до тютюнопаління долучаються діти. За неофіційними даними сьогодні курять близько 17% школярів. Ще одна сумна цифра - щороку від паління в Україні помирає 120 тисяч людей.
В рамках відзначення Дня боротьби з тютюнопалінням в читальному залі районної бібліотеки для дітей відкрита міні виставка «Геть паління! Ми - здорове покоління», яка  розповідає про вплив тютюнового диму на здоров’я, захворюваність і смертність населення, також даються рекомендації, як позбутись цієї згубної звички. А хвилинки здоров’я, які провели бібліотекарі - це привід ще раз задуматись, що для кожного з нас важливіше, здоров’я чи сумнівне задоволення. І якщо у когось із людей, що курять десь глибоко дозрівало бажання розпрощатись з тютюном, то чому б не зробити це саме сьогодні?  Ми маємо бути здоровою нацією! 




понеділок, 27 травня 2019 р.

                       Творці слов'янської азбуки


     Старослов'янська мова - перша писемно зафіксована слов'янська літературна мова, створена Кирилом і Мефодієм на базі одного з праслов'янських діалектів - солунського для перекладу грецьких богослужбових і канонічних книг. Період існування: друга половина IX століття. Збереглася до нашого часу лише в копіях X - XI ст.

    До дня слов'янської писемності і культури в бібліотеці для дітей було проведено цикл заходів: урок мови "Творці слов'янської азбуки" та історична мандрівка "Про що розповідали письмена". Разом з бібліотекарями діти поринули в історію створення слов'янської азбуки, дізналися про її творців та наглядно побачили як вона виглядала. Юні читачі розглядали ілюстрації старовинних письмен. Діти порівняли сучасний український алфавіт із стародавнім та гралися в гру "Склади слово". 

     

   Щорічно у весняні дні по всій країні відзначаються Дні слов'янської писемності і культури, щоб люди не забували - Кирило і Мефодій допомогли через букви і писемність зберегти мову і культуру слов'ян.
 



вівторок, 21 травня 2019 р.

Європа багатолика, єдина, близька, велика

 У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні щорічно відзначається День Європи.  Це свято поступово стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в дружній європейській сім’ї народів. 
Не залишилися осторонь цього величного свята й відвідувачі та працівники Татарбунарської районної бібліотеки для дітей. Для учнів бібліотекарі провели день запитань та відповідей «Європа багатолика, єдина, близька, велика». Під час заходу діти дізналися  безліч цікавих фактів про європейські країни, про Європейський Союз, слухали Гімн ЄС.   Користувачі мали змогу ознайомитись з традиціями країн Європи, їх пам’ятками культури, літератури, географією, історією, кухнею, можливостями навчання та відпочинку.  До уваги наших читачів була представлена також  виставка видань «Європейська панорама».
Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, яка причетна до традицій і цінностей Європи.

понеділок, 20 травня 2019 р.

                 Про небезпечні речі 

потрібно знати малечі


 До бібліотеки для дітей на екскурсію завітали вихованці ДНЗ "Незабудка" групи "Сонечко" і "Чебурашка". Бібліотекарі познайомили дітей з бібліотекою, правилами користування та правилами поведінки в бібліотеці. Також з дітьми було проведено заняття "Про небезпечні речі потрібно знати малечі". Бібліотекарі в популярній формі розповіли юним гостям правила безпеки вдома, потім за допомогою дидактичної гри діти закріпили знання. В кінці заходу діти переглянули тематичні мультфільми.


 Мабуть, найбільше нещасних випадків трапляється з дітьми у власних домівках. Чи можна цьому запобігти? Значною мірою - так. Треба застерегти їх від конкретних загроз. Гострі предмети, гарячі рідини, отруйні речовини - все це може бути небезпечним. Але зауважте: "застерегти" - не означає "налякати". Давайте говорити з дітьми, жартувати, сміятися і гратися. І цього дійсно вистачить.


неділя, 19 травня 2019 р.

На гостини до музею


18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.  Музеї - це духовні храми історії та культури, правдивий портрет вікової мудрості. Завдяки музейним колекціям сучасники мають унікальну можливість почути величну мову різних епох, любов до рідної землі і до прекрасного. 

Вже традиційно до цього свята музеї готують спеціальні експозиції, програми та екскурсії. Кожна держава має свої культурні корені, зібрані в музеях і виставкових залах, які дозволяють всім охочим долучитися досвіту прекрасного і вдихнути на повні груди повітря просочене духом часу. В  Україні вже стало доброю традицією в цей день відкривати двері музейних установ для вільного відвідування. Радує те, що з кожним роком кількість охочих культурно відпочити стає все більше. А це означає, що у світі є потреба в духовності, яка наповнює наше життя новими відкриттями і відчуттям гармонії.
До Міжнародного дня музеїв в Татарбунарській  районній бібліотеці для дітей бібліотекарі підготували  книжкову виставку «На гостини до музею» і провели її огляд.  Запропонована виставка дає змогу всім зацікавленим познайомитись з музеями світу і України, які експонують і зберігають пам'ятки, реліквії і шедеври вітчизняного та зарубіжного мистецтва. Далеко не в кожного з нас є можливість подорожувати і відвідувати музеї, які б дуже хотілося побачити. Тому бібліотекарі запропонували своїм читачам альтернативу - здійснити віртуальну  подорож  найвідомішими  музеями  світу.
Незважаючи на розвиток технологій, музеї не втратили свого значення у сфері культурного і загального розвитку особистості , адже вихована в людині здатність сприймати прекрасне може вирішити практично всі протиріччя та  глобальні проблеми всього людства.

середа, 15 травня 2019 р.

Мама - сонечко в сім'ї, ми промінчики її

Друга неділя травня - Всесвітній день матері. Ми відзначаємо це свято, щоб матуся відчула любов і доброту своїх дітей. У цей день кожна дитина, мала чи велика, вітає рідну матусю, з вдячністю цілує її натруджені руки.
Мама - найдобріша, найдорожча, найрідніша людина у світі. 

Про неї ми думаємо з трепетом і ніжністю в серці. Вона завжди підтримає, допоможе, дасть пораду.
До дня матері в бібліотеці для дітей пройшов захід "Мама - сонечко в сім'ї, ми промінчики її", на якому бібліотекарі читати вірші присвячені матері, також познайомили дітей з виставкою "Мила матуся моя", а проявити свою любов до матусі юні читачі змогли, виготовляючи листівку на майстер-класі "Маленькі рученята для рідної матусі".

середа, 8 травня 2019 р.

Роки війни – століття пам'ять

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
В. Симоненко
74 роки тому відгриміли бої на нашій землі та ще не висохли сльози і не відболіло серце за тими,  кого забрала безжальна війна.  Сотні тисяч матерів проводжали своїх синів на фронт. Ішли поети, талановита молодь, вчорашні школярі й школярки, але не всім судилося повернутися до рідної оселі. Мільйони людей забрала війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини – це трагедія. А коли мільйони… загиблим не болить. У живих продовжують кровоточити рани…

Для того, щоб нащадки не забували, якою ціною існує мир на землі, в Татарбунарській районній бібліотеці для дітей бібліотекарі провели годину пам’яті «Роки війни – століття пам'ять». Під час заходу звернули увагу користувачів на внесок українського народу задля перемоги в цій страшній війні. 
Сьогодні, коли мова йде про Другу світову війну, в пам’яті постають трагедія Бабиного Яру, Сирецького в Києві, Янівського в Львові та інших концентраційних таборів, сотень тюрем та гетто, що були створені на території України; спалені окупантами українські села; вивезення на примусові роботи до Німеччини українських громадян тощо. Книжково-ілюстративна виставка «Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих», яка представлена в бібліотеці, наповнена документальними та художніми виданнями про перебіг подій в роки Другої світової війни. 
Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. І не тільки та, а й сьогоднішня, яка забрала тисячі людських життів і продовжує «збирати» свою страшну «данину». Про це не варто забувати.