direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Горять свічки в людських долонях


 У XX сторіччі  український народ пережив одну з  найстрашніших  трагедій  своєї історії – Голодомор. Україна, яка завжди годувала  хлібом  весь  світ, зазнала  масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей.



Голодомор 1932-1933 років -  злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб. Вперше проблема голодомору об'єктивно була висвітлена лише у 1992-1993 роках  вже у незалежній Україні.

21 листопада в районній бібліотеці для дітей відбулася година пам’яті «Великий голод - вічний гріх». Читачі  дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули   відео спогад  «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років».  Бібліотекарі провели огляд видань представлених на  книжковій  виставці «Біль душі людської».



Голодомор 1932-1933 років — це глибока рана в душі українського народу.  Поклонімося ж пам’яті мільйонів загиблих земляків наших.




середа, 20 листопада 2019 р.

Дитина та її права


 Щороку 20 листопада відзначають Всесвітній день дитини — свято, спрямоване на підтримку захисту прав дітей. В цей день  у 1959 році  Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а згодом — Конвенцію про права дитини. Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Її положення зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. 

Головний принцип, який проголошує Конвенція - визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю. Саме в цей день в районну бібліотеку для дітей завітали учні 5-А класу Татарбунарської ЗОШ №1  на урок правознавства «Перед усім як права качати, кожна дитина повинна їх знати. Бібліотекарі ознайомили дітей з історією виникнення свята та підготували розгорнуту тематичну виставку «Права дитини в сучасному суспільстві.
 Наприкінці  заходу учні  переглянули відеоролик «Конвенція про права дитини» та  провели обговорення теми. 
Цей день — це нагадування суспільству про необхідність захищати їхні  права дітей,  щоб усі вони росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними громадянами своєї держави.






пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

                       Я - учасник дорожнього руху



      Безпека дітей іноді стає складним завданням, адже батьки не можуть завжди бути поряд. Батьки забезпечують безпеку дитини вдома, а вчителі або вихователі несуть відповідальність за дитину в школі. Але хто подбає про їхню безпеку в дорозі? Незалежно від того, чи ходять діти в школу пішки, їздять на велосипеді, або користуються громадським транспортом, їх слід навчати правилам безпеки на дорогах.


 «Я – учасник дорожнього руху» під таким гаслом пройшла зустріч бібліотекарів і читачів, де діти прийняли участь в майстер-класі «Машинка».  Створена машинка, стала не тільки іграшкою, а й закладкою для книги. Разом з бібліотекарями діти погралися в гру «Тротуари – це доріжки,  якими ходимо ми пішки», пригадали правила дорожнього руху, кольори світлофора, що таке зебра, як правильно переходити дорогу.






понеділок, 11 листопада 2019 р.

                                            Бібліотечний урок

        8 листопада до бібліотеки для дітей завітав 4 –В клас на бібліотечний урок, щоб дізнатися щось нове та цікаве. Розпочався урок з важливої теми, яку необхідно знати кожному читачу бібліотеки – «Структура книги». Школярі дізналися з яких частин складається книга: обкладинка, титульний лист, вступ, ілюстрації, зміст. Ці знання допоможуть юним читачам вільно користуватися фондом бібліотеки.
 В другій частині уроку діти разом з бібліотекарями та вчителькою відправилися в уявну подорож  неосяжним космосом. Подорожуючи нашою сонячною системою, юні мандрівники познайомилися з планетами, астероїдами та зірками, уявили себе справжніми космонавтами. Також маленькі мрійники проявили фантазію, створили власні планети та прикрасили ними плакат сонячної системи.  Кожна планета була яскравою та мала свою назву, діти з захопленням розповідали про створені планети та переглянули відео про космос.





пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

                   Безцінна спадщина мого народу
    9 листопадаУкраїна святкує День української писемності та мови. А також вшановують пам'ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
 За своєю мелодійністю українська мова вважається другою в світі, поступаючись тільки італійській. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей.
   Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, залежно від того, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус.
ідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
           Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. Саме в цей день  районна бібліотека для дітей запросила своїх користувачів на  літературну вікторину, під час якої  були проведені мовознавчі конкурси . 
 Також бібліотекарі  розповіли  дітям про значення мови  в житті кожної людини, зачитали рядки з віршів про мову відомих українських письменників. Всі разом  здійснили подорож по книжковій виставці  «О мово моя, душа голосна України».    А школярі молодшого залу прийняли участь в поетичному струмочку та погралися в гру «Закінчи прислівя».
 Мова – запорука існування народу. Захищаючи рідну мову – захищаємо свою честь, гідність, право на існування, право на майбутнє. Тож плекаймо, зберігаймо, розвиваймо рідну та співучу українську мову!