direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

четвер, 25 липня 2019 р.

Сторінками Джоани Ролінґ
 31 липня народилася популярна дитяча письменниця, автор серії  романів про Гаррі Поттера, перекладених майже 80-ма мовами світу, зокрема, й українською, Дж.К. Ролінґ (Jоanne Katheline Rowling). Тому тема бібліомайданчику і була пов’язана саме з її ім’ям та серією її творів, які є в Татарбунарській районній бібліотеці для дітей.
Під час інформаційних хвилинок «Сторінками Джоани Ролінґ»  бібліотекарі розповідали своїм користувачам про цікаві факти з її біографії, адже Джоан ще змалечку почала писати і завжди мріяла стати письменницею. Її батьки дуже любили читати, тому в їхньому будинку в Чепстоу була гарна бібліотека. Першу свою «книжку» Дж. К. Ролінґ написала ще в 6-річному віці. Це була історія про кролика, якого звали Кролик.


Ідея Гаррі Поттера прийшла до письменниці в поїзді, яким вона їхала з Манчестера до Лондона. За словами Дж. К. Ролінґ, «образ Гаррі Поттера просто з’явився в мене в голові, і коли я прибула на вокзал Кінґс-Крос, чимало персонажів книжки були вже цілком сформовані».


Для того щоб перевірити наскільки добре знають романи про Гаррі Поттера, читачі прийняли участь у вікторині «Чарівний світ Гаррі Поттера».  Вікових обмежень при розгадуванні вікторини не було, тому відповідали на запитання всі, хто мав бажання. Помилкових відповідей було зовсім мало, а в декого майже не було, напевне популярність творів та бажання їх прочитати зіграли свою роль.

середа, 17 липня 2019 р.


                                              Чорний ніс, пухнастий хвіст


  "Якщо я насправді коштую сто тисяч мільйонів, то чи можна отримати трохи готівкою, щоб я міг купити маленьке цуцення?"
                 Астрід Ліндгрен "Малий і Карлсон"


Достеменно невідомо, коли і як собаки стали невід'ємною частиною людського життя, а й без доказів ясно, що собака в якості компаньйона і друга - це найкраще, що могло статися з людьми.


 Сьогодні роль собаки в житті людей дуже важлива, вона виконує безліч функцій. Собака - це зазвичай домашній улюбленець усієї родини, який зігріває своїм дружнім ставленням серце, розважає, охороняє дім. Також, собака робить багато корисного для нас. Спеціально навчені собаки допомагають розшукувати людей в горах, рятувати на воді, несуть службу в поліції, а інші стають поводирями людей, які втратили зір.
Собаки не вимогливі у відносинах, вони швидше схильні віддавати, ніж просити щось для себе. Їх любов безумовна і не залежить від того наскільки їх господар успішний, забезпечений, красивий та інше. Вони просто нас люблять. Собаки хочуть бути з нами і в радості, і в горі, вони на рідкість віддані друзі. Ця їх особливість була помічена і використана на благо пацієнтам лікарями. У деяких зарубіжних клініках пацієнтам дозволяють спілкуватися з їх собаками, і такі дружні візити дуже помітно покращують стан хворих.
       На бібліомайданчику діти познайомилися з Джеррі, також розглянули тематичну виставку літератури і дізналися багато цікавого про четвероногих друзів. Джеррі подарував юним читачам позитивні емоції. Дітлахи із задоволенням гралися з собакою та розмалювали розмальовки. 
 Важко доводиться безпритульним тваринам. Їх нікому обігріти, нагодувати і піклуватися. Хотілося б, щоб у світі було менше безпритульних тварин, щоб люди не викидали напризволяще своїх вихованців.

середа, 10 липня 2019 р.

Лети ж рідне слово, лети в рідний край

«Діти - се наш дорогий скарб, 
се наша надія, се – молода Україна»
 Олена Пчілка

 Кажуть, що поет оживає кожен раз, коли його вірші читають. 17 липня  виповнюється 170 років від дня народження Олени Пчілки, тому бібліотекарі районної  бібліотеки для дітей на сьогоднішньому бібліомайданчику знайомили дітлахів із творами та біографією цієї дивовижної жінки.


Поетеса, науковець, фольклорист і етнограф, автор прозових та драматичних творів, перекладач, видавець, активна громадська діячка – це все вона, Олена Пчілка. Окрім того, вона -  ніжна й мудра матір, яка виховала геніальну Лесю Українку. 

Досить значний внесок зробила письменниця в розвиток дитячої літератури. Вона написала й видала багато віршів, п’єс, казок, розповідей для дітей, а також перекладів й «переспівів» світової класики: Овідія, Міцкевича, Гете, Андерсена.

Мелодійно «дзвенів»  поетичний струмочок «Лети ж рідне слово, лети в рідний край» на бібліомайданчику .  Діти читали вірші Олени Пчілки, яка протягом усього життя боролася за майбутнє відродження національної культури, за право говорити, писати й друкувати книжки рідною мовою, і намагалися декламувати їх якомога краще.


четвер, 4 липня 2019 р.

 В ніч на Івана Купала


Свято Івана Купала давні слов'яни відзначали в ніч літнього сонцестояння- найкоротша ніч року. Вони дуже шанували сонце, його прообразом на землі був вогонь, тому і здавалося людям, що вогонь у цю ніч найбільш життєдайний. Ще однією життєдайною силою в уявленні давніх слов'ян була вода. У поєднанні води і сонця народжується нове життя, майбутній урожай. Ось чому свято Івана Купала було пов'язане з водою і вогнем.

У цю ніч, як вважалося, плодюча сила землі найбільша, а в темряві лісу в цей час розквітає вогняна квітка папороті - квітка щастя. Хто знайде цю чарівну квітку, тому відкриються всі скарби, той збере великий урожай.
Напередодні свята Купала на бібліомайданчику бібліотекарі розповіли дітям про звичаї та обряди свята. Також бажаючі прийняли участь у майстер-класі по плетінню віночка.