direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

середа, 26 жовтня 2016 р.

Урок - бесіда "Альберт Швейцер - лауреат Нобелівської премії миру"

Но́белівська пре́мія (англ. Nobel Prizeшвед. Nobelpriset) — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.
Сума премії змінюється залежно від доходів Фундації Нобеля.
Заснована згідно із заповітом шведського підприємця, винахідника та філантропа Альфреда Бернарда Нобеля, який винайшов динаміт. Весь свій статок (близько 31,5 млн шведських крон) він призначив на фінансування міжнародної премії. Згідно з його волею, річний прибуток від цієї спадщини має ділитися на 5 рівних частин між особами, які попереднього року найбільше прислужилися людству в різних галузях діяльності.

 24 жовтня в читальній залі бібліотеки для дітей відбувся урок - бесіда "Альберт Швейцер - Нобелівський лауреат" з учнями 8 класів Татарбунарської ЗОШ №1 ім. В.З. Тура.
 Альберт Швейцер (Швайцернім. Albert Schweitzer14 січня 1875 — 4 вересня 1965) — німецький філософмузикантлікармісіонер, лауреат Нобелівської премії миру (1952) («За місіонерську діяльність»). 1913 Альберт Швейцер разом з дружиною, яка закінчила курси медичних сестер, відправляється до Африки, в Габон. У невеличкому селищі Ламбарене на власні скромні кошти він засновує лікарню.До кінця життя він приймав пацієнтів, будував лікарню і виступав з відозвами проти ядерних випробувань.
 Швейцер — протестантський теолог і місіонер, який проповідував вихідний, з його точки зору принцип світогляду — «схиляння перед життям», який вважав цю ідею основою морального оновлення людства.
Про свою долю Швейцер пише
«У моєму житті небагато днів, що належали мені особисто, навіть годин, які я міг би присвятити моїй дружині і дитині. Але мені було відпущено також і багато благ. Благом було те, що я мав можливість працювати на службі милосердя; що моя робота була успішною; що я в достатку отримував від інших прихильність і доброту; що у мене були вірні помічники, які нерозривно пов'язали себе з моєю діяльністю; що я радів здоров'ю, яке дозволяло мені виконувати найвиснажливішу роботу; що я мав врівноважений характер і енергією, які проявляли себе спокійно і обачно; нарешті, що я вмів цінувати все те щастя, яке випало на мою долю, приймаючи його в той же час, як благодіяння, що залишає мене боржником. »
Пропагуючи любов до всього живого, Швейцер висуває постулат — «Я є життя, яке хоче жити, я є життя серед життя, яке хоче жити».

Відео - презентація "Богдан Хмельницький - найвидатніший гетьман України"

17 жовтня в нашій бібліотеці відбулася відео - презентація "Богдан Хмельницький - найвидатніший гетьман України".



вівторок, 18 жовтня 2016 р.

"Від козаків до наших днів, збережемо вогонь батьків"

               14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день відзначається Днем українського козацтва. У незалежній Україні це свято офційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999р.), але неофіційно святкується вже декілька століть. Президент України 13 жовтня 2014 року підписав указ, відповідно до якого щороку 14 жовтня відзначатиметься День захисника Вітчизни.
               Сьогодні в Україні намагаються відродити козацтво, ретельно вивчають життя козаків, їх звичаї, традиції, створюють сучасні козацькі загони. Справді, часи козацтва – частина героїчного минулого українського народу. Так в чому ж полягає інтерес до козаків? Чому ми пишаємося ними на весь світ?
            Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що у козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Козак в нашій уяві – звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею.

Козацтво відіграло велику роль в історії України, справило вплив на формування специфічних рис культури. Вже самим фактом свого існування воно надихало українців на боротьбу проти феодального гноблення.

Слава про волелюбних українських предків живе і донині. Через козацтво ми всі творили нашу історію, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. І сьогодні, коли йде становлення незалежної України, як ніколи актуально звучать рядки нашого Гімну

                 Душу й тіло ми положим за                                     нашу свободу                    І покажем, що ми, браття,                             козацького роду


12 жовтня в бібліотеці для дітей пройшов урок - вікторина до Дня захисника Вітчизни "Від козаків до наших днів, збережемо вогонь батьків". 
Два роки в Україні іде війна з російським агресором і "наші воїни повертаються з війни. І розповідають - розповповідають. Або скупо кидають по слову. Або просто мовчать. Але ми хочемо почути їх розповіді, нам потрібно знати про все: про бойових побратимів; про героїчні вчинки, які самі воїни важають просто роботою, про помічників, без яких не обійтися, і і просто нас з вами.Бо ми всі - своїми діями і мріями - наближаємо перемогу! Віримо в вас! Цінуємо вас! Любимо вас!"
        На уроці Мельник Світлана Федорівна презентувала книги серії "Героям слава" - розповіді для дітей про героїв фронту і тилу.

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

"Де бабусині  руки-там здорові онуки"

11.10.2016 В дитячій бібліотеці пройшов конкурс на кращого онука до дня людей похилого віку


 Ой, бабусенько рідненька
Чарівниченько любенька,
Твої руки золоті
В невсипущому труді.


Спасибі вам,бабулі,за роботу, 

За руки ваші і турботу,

За те , що  в дома повсячас

Ви так турбуетесь про нас.


 Багато в бабаусі турбот-не злічить!

Одній  всю роботу нелегко робить.

І хочеться нам ,друзі,таке усім сказать;

"Ми будемо бабусі  завжди допомагать". 



середа, 5 жовтня 2016 р.

4 жовтня - Всесвітній день тварин

4 жовтня прекрасний привід проявити любов до братів наших менших, адже саме в цей день відзначають Всесвітній день тварин. Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й просто звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце.

 Всесвітній день захисту тварин - це свято, покликане допомогти братам нашим меншим знайти і відстояти своє право на захист. Справа стосується, до речі, не тільки диких звірів, а й домашніх вихованців. Адже відомо величезна безліч випадків, коли кішки або собаки піддавалися насильству з боку господарів або виявлялися просто викинутими на вулицю.

  Всесвітній день захисту тварин - це дуже важливе свято, що грає відповідальну роль у формуванні особистості. Адже доброта - це зовсім не складно! Допомога бездомному - це маленький крок для однієї людини, але величезний крок для всіх людей.

 В цей день в Татарбунарській бібліотеці для дітей пройшли хвилинки інформації про тварин "Чи знаєте ви цікаве про тварин?" та  гра - тест "Правда і вигадка про звичайних тварин".

В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя. 

Тож давайте, любити та  оберігати наших менших друзів!

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек.

    Є у вересні особлива дата – 30 вересня. Саме у цей день, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек.
Кажуть, покажіть нам свої бібліотеки, і ми скажемо, що являє собою держава, у якій ви живете. Оскільки бібліотека – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. У кожній країні в різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію – бути дзеркалом і пам'яттю народу, держави.

На сьогоднішній день звичайні користувачі, активні читачі чи просто випадкові гості можуть підтвердити, що бібліотека вже не є тим звичайним архівом, вздовж якого стоять сумні стелажі книжок. А це й інформаційний, і розважальний центр, в якому можна знайти необхідну інформацію, попрацювати або ж гарно відпочити. Саме бібліотека є одним з найголовніших центрів розвитку та патріотичного виховання молоді. Це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя.       




Бібліотека – це не тільки інформаційний центр, а ще й інноваційний. Інновацією сьогоднішнього дня стало привітання  бібліотекарів Татарбунарського району у незвичній формі, просто неба на порозі бібліотеки, де міг прийти кожен.   Привітання та нагороди отримали бібліотекарі від голови районної ради, керівника апарату райдержадміністрації, голови міської ради,  відділу культури райдержадміністрації з  нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та 70-річчя Татарбунарської центральної районної бібліотеки. Привітали зі святом і громадські організації, активні читачі, музичні подарунки підготували працівники Будинку культури та музичної щколи.
Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

"Як пройти до бібліотеки?"


"Як пройти до бібліотеки?" - таке питання ставили бібліотекарі Татарбунарської бібліотеки для дітей  всім пересічним жителям міста. Але найкраще зають місцезнаходлження бібліотеки діти. Тим хто не знав відповідь бібліотекарі давали флаєра  з цукерками.

                 Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки!