Сторінки
direction="right"
вівторок, 5 жовтня 2021 р.
4 жовтня — Всесвітній день захисту тварин.
Всесвітній день захисту тварин — це міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. Це привід об’єднатись для збереження тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх і безпритульних тварин.
Щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин. Також щодня зникає більше 70 видів фауни і флори, а за 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.
Давайте не забувати про те, що ми одна велика сімʼя на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.
Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек до нас завітав 7-Б клас КЗ "ЗЗСО "Школа-гімназія". Бібліотечний урок пройшов у цікавій та веселій атмосфері. Юні читачі ознайомилися з фондом, новими надходженнями книг від Українського інституту книги, #все_книжково #дякуємоУІК, прослухали історію створення дитячої та публічної бібліотек м. Татарбунари. Відеоролик про "ТОП 8 унікальних бібліотек світу" закінчив програму уроку. https://www.youtube.com/watch?v=FtleadJ65AQ
"Бабин Яр: без права на забуття"
Пам'ять жертв Бабиного Яру - однієї з найжорстокіших трагедій людства ХХ сторіччя в Україні вшановують 29 вересня. Бабин Яр уже протягом десятиліть є символом страшних злочинів нацизму часів Другої світової війни. Адже саме тут 29-30 вересня 1941 року всього за два дні нацисти розстріляли понад 30 тисяч київських євреїв. Саме ця жахлива цифра вирізняє Бабин Яр серед інших місць, де у часи Другої світової війни велося масове знищення євреїв.
понеділок, 4 жовтня 2021 р.
Навігатор професій "Свобода вибору, як життєве кредо"
Не існує в світі жодної людини, яка б сама виробляла все, що їй необхідно для життя. Всі ми користуємося результатами праці інших людей. Людина сама забезпечувала свою життєдіяльність тільки в первісні часи, коли вона була і мисливцем, і будівельником, і кравцем, і військовим, ну, і, звичайно ж, кухарем. З розвитком людського суспільства став відбуватися розвиток праці, а з ним і виникнення професій.
У світі існує багато професій, якщо точніше – понад 40 тисяч. Деякі з них – лікар, учитель, продавець – знайомі всім, деякі існують тільки в великих містах; а представників інших дуже мало (наприклад суфлерів). Кожна професія унікальна по-своєму.
Однак світ професій далеко не статичний. У ньому постійно народжуються нові, і вмирають старі професії. Професія може змінитися до невпізнання, так, що назва залишиться одним і тим же, а сама суть професії буде зовсім іншою, і людям доведеться заново вчитися новій професії.
В нашій бібліотеці діє постійна виставка «Світ професій», де ви можете познайомитись з найактуальнішими професіями сьогодення.
Які ж є сучасні професії?
Про це ми дізнаємось у відеообзорі.
Бібліотечний урок
Сьогодні, 21 вересня, в міську бібліотеку для дітей, завітав 5-Б клас КЗ"ЗЗСО" Школа-Гімназія, на бібліотечний урок. Діти ознайомилися з бібліотечним фондом 5-6 класів та довідковим бюро бібліотеки.
Родзинкою екскурсії бібліотекою стало ознайомлення з книгами Українського інституту книги #все_книжково #дякуємоУІК
" Палаючий вересень"
Сьогодні, 16 вересня, ми відзначаємо 97- річницю Татарбунарського повстання, День пам'яті тих, що загинули за волю людей Бессарабії від румунських окупантів....
На історичному уроці "Палаючий вересень" для учнів 5 класу бібліотекарі розповіли про хід повстання та яку історичну роль воно відіграло у світі.
Молитвою, добрим словом, згадайте Героїв, які боролися і віддали життя за долю України, Бессарабії і наше майбутнє. Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними...
Вічна пам'ять! Слава Героям!
"КНИГИ - ШУКАЮТЬ ДРУЗІВ"
Про те, що книга – найкращий порадник і друг знають, навіть, наймолодші. Щоб ознайомитися з книжковими скарбами дитячої бібліотеки міста, учні 3-А класу КЗ "Татарбунарський ЗЗСО "Школа - гімназія". 15 вресня діти завітали (класний керівник - Колотенко Жанна Дмитрівна) до бібліотеки, де відбувся бібліотечний урок під назвою «Книги-шукають друзів»
Хочемо відмітити кращих читачів класу - Бородатенко Дмитро та Чеботар Олександр! Молодці!!!
#все_книжково #дякуємоУІК
Дітям була цікава виставка з новими надходженнями від Українського інституту книги.
Подорож до бібліотеки продовжується!!! Сьогодні до нас в бібліотеку завітав 5 - В клас КЗ "Татарбунарський ЗЗСО "Школа - гімназія", класний керівник Тукусер Руслана Андріївна. Дуже приємно бачити в новому навчальному році в нашій бібліотеці юних читачів.
Приходьте до нас, завжди раді бачити всіх хто цікавиться книгою!
Дякуємо Українському інституту книги за чудові та цікаві книги, які з захопленням читають діти! #все_книжково #дякуємоУІК
пʼятниця, 17 вересня 2021 р.
Бібліотечні уроки
УРА!!! Ми знову зустрілися!!! До нас на бібліотечний урок завітав 3- В клас КЗ "Татарбунарського ЗЗСО "Школа - гімназія" з класним керівником Рудаковою Кариною Ігорівною. Діти познайомилися з правилами користування бібліотекою та новою літературою, яка надійшла до бібліотеки.
Активні читачки 3-В класу Лукіна Катерина та Вуколова Марія були відзначені бібліотекарями і отримали невеличкі подарунки.
Цвіте добром земля Каменяра
27 серпня виповнюється 165 років з дня народження Івана Франка.
Іван Якович Франко (27.08.1856—28.05.1916) — поет, прозаїк і драматург; перекладач і літературний критик, історик і теоретик літератури, театру, мистецтва; публіцист, філософ, фольклорист, мовознавець, етнограф та економіст. Дійсний член Наукового Товариства імені Шевченка, член багатьох наукових товариств слов'янських народів. Активний член демократичного руху в Галичині останньої чверті ХІХ — початку ХХ ст. Автор майже шести тисяч літературних, публіцистичних і наукових творів; вільно писав українською, польською, німецькою та російською мовами, робив переклади з 14 мов, у тому числі східних.
Доробок Франка містить понад 100 прозових творів — оповідань, повістей та романів. Першим прозовим твором Франка став роман «Петрії й Довбущуки» (перша редакція — 1875 р.), сюжет якого вибудувано на тлі пошуків скарбів Олекси Довбуша. В історичній повісті «Захар Беркут» (1883) автор оживив картини героїчної боротьби карпатських общин проти монголо-татарської навали в ХІІІ ст. У романі «Для домашнього огнища» (1892), збірці «В поті чола» (1897), повісті «Перехресні стежки» (1899—1900) та інших змальовано всю глибину соціального зла і, водночас, морального розкладу «верхів» тогочасної Галичини. Серед драматичної спадщини Франка вершиною є соціально-психологічна драма «Украдене щастя» (1893).
До цієї визначної дати міська бібліотека для дітей підготувала книжкову виставку «Іван Франко – син землі Галицької» із фонду книг, яка презентує творчий доробок Івана Яковича: прозу, публіцистику, переклади, а також літературу про нього.
Твори Івана Франка перекладено багатьма мовами світу. Окремі поезії покладено на музику, деякі прозові твори екранізовано й інсценізовано.
30 річчя Незалежності України
Україна... В цьому слові і смуток, і жаль, і біль, і недоля, і краса, і праця, і боротьба за волю, і воля, і боротьба за кращу долю.
Мужніми захисниками моєї землі були козаки. Згадаймо напади турків, татар, польської шляхти. І виникають в уяві образи Байди (Дмитро Вишневенький), Залізняка, Гонта, Наливайка.
Славна ти, наша Україно, гетьманськими іменами. Високоосвічені мужі навої країни... Це і П. Сагайдачний, який не тільки боронив свою землю, а й дбав про освіту і культуру в Україні, заснував Києво-Могилянську академію. Вперше почав згуртовувати українців, щоб називатися народом, гетьман Богдан Хмельницький. У цьому його невмируща слава.
Ти, наша державо, пишаєшся і славетними жіночими іменами: Маруся Богуславка — дівчина, що визволила сотні бранців з турецької неволі; Настя Лісовська, Роксолана, правила Туреччиною декілька десятиліть і багато зробила для свого рідного краю; дивовижна поетеса з Полтавщини Маруся Чурай. її пісні будили в душах людей потяг до волі.
А далі, Україно, "благословен той день і час", коли ми почули "гарячу думу Кобзаря", і "Енеїди" владний сміх", "і сліди, не змиті вічності дощами, мандрівника Сковороди":
І молот Каменяра,
І струни Лисенка живії,
І слави золота зоря
Круг Заньковецької Марії.
1917 року повіяло національним відродженням, свободою. Народ жив надією омріяної волі, тим, що відродиться історія, культура, мова народу. Але...
Доля дала нам щастя народитися в Україні, на землі з величною і трагічною історією, не менш трагічним сучасним і величним майбутнім. Віримо, бо є ще один неоціненний скарб у тебе, наша державо. Це народ. Добрий, лагідний, щирий, доброзичливий, працьовитий, вольовий. Йому належить майбутнє. Він виборює своє право жити і на цілий світ проголосити Акт своєї незалежності.
Ми пишаємось своїм народом, який виборов незалежність. Ми пишаємось людьми, які роблять усе для того, щоб зберегти українську націю. І повторюємо за В. Симоненком:
Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік,
Буду, мамо горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.
пʼятниця, 20 серпня 2021 р.
До дня Державного Прапора України
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.
Державний Прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
Відомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства.
Нині український національний синьо-жовтий прапор є державним прапором України. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі національного прапору. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.
Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
"Українці, що змінили світ"
Дорогі друзі!
Наша Україна багата не лише природніми ресурсами, але й людськими. Наші співвітчизники зробили не аби який внесок у світову скарбницю винаходів, що змінило світ на краще!
Книжково-ілюстративна виставка «Від єдності до Незалежності».
Щороку 24 серпня ми всі разом святкуємо день, коли Україна стала незалежною державою. У 2021 році наша країна відзначає ювілей - 30 років. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою. Акт про проголошення незалежності був підписаний після народного голосування. За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава — Україна. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі. З 1992 року День Незалежності став державним святом.
В читальному залі бібліотеки відкрита книжково-ілюстративна виставка «Від єдності до Незалежності».
четвер, 12 серпня 2021 р.
ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ ДО 250 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАЛЬТЕРА СКОТТА
15 серпня 250 річчя з дня народження творця та майстра історичного роману Вальтера Скотта.
Сер Вальтер Скотт (англ. Walter Scott; 15 серпня 1771, Единбург – 21 вересня 1832, Абботсфорд, похований у Драйбурзі) – всесвітньо відомий британський письменник, поет, драматург, перекладач, журналіст, історик, збирач старожитностей та фольклору, адвокат. Твори Скотта, що з'явилися відразу ж після Наполеонівських воєн, в яких шотландські стрілки покрили себе славою при Ватерлоо, змусили освічені кола Великобританії в корені змінити своє ставлення до цієї бідної, але гордої країни. Разом з Байроном, Скотт справив величезний вплив на розвиток світової літератури, зокрема на розвиток жанру історичного роману, основоположником якого його вважають донині.
Першим оригінальним твором молодого поета стала романтична балада «Іванів вечір» (1800). Поема мала грандіозний успіх серед читачів. Така гучна слава окрилила молодого митця, і він написав нові поеми. Всю читацьку публіку Великобританії найбільше підкорили не його новаторські на той час вірші і навіть не його поеми, а перш за все перший у світі роман у віршах «Марміон».
Романтичні поеми 1805-1817 років принесли йому славу видатного поета, зробили популярним жанр ліро-епічної поеми, яка поєднує драматичну фабулу середньовіччя з мальовничими пейзажами і ліричною піснею в стилі балади: «Пісня останнього менестреля» (драматична поема у 6-ти піснях) (1805), «Марміон» (1808), «Діва озера» (1810), «Рокбі» (1813) та ін. Скотт став справжнім засновником жанру історичної поеми.
На піку своєї поетичної слави Вальтер Скотт несподівано залишив поезію і з 1813 р. почав писати романи.
Новаторство Вальтера Скотта полягало в тому, що він створив жанр історичного роману, «до нього не існуючий» (за визначенням В. Г. Бєлінського). В основу світогляду і творчості прозаїка ліг величезний політичний, соціальний і моральний досвід народу Шотландії, який протягом 4 століть боровся за свою національну незалежність проти економічно розвиненої Англії.
Історичний роман Вальтера Скотта став не лише продовженням літературних традицій, а невідомим до того художнім синтезом мистецтва та історичної науки, що відкрило новий етап у розвитку англійської і світової літератури.
Підписатися на:
Дописи (Atom)