direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

пʼятниця, 23 червня 2017 р.



                                         

                      Шана  за подвиг, вдячність  за  мир







      
Друга  світова  війна – рубіжна  й  найжорстокіша  подія в історії сучасного світу.


         Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні   до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами. Друга світова війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна (80 % населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн осіб у всьому світі. Загальні людські втрати досягли 50-55 млн осіб, з них загинуло на фронтах 27 млн.


        Саме 21 червня  бібліотекарі  Татарбунарської  бібліотеки для дітей  вийшли на бібліомайданчик, щоб розказати дітям про цю криваву війну, в якій проливали кров їхні дідусі.Слобожан Л.П. та Мельник С.Ф. провели з дітьми майстер – клас  «Мак- квітка миру» по виготовленню маків. Мак- символ відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги .     Кожен  учасник мав змогу виготовити власноруч свою квітку .
       В Україні  здавна  кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров. Тому червоний мак не лише Європейський, але й Український символ скорботи про героїв,  загиблих у двох кровопролитних світових війнах  минулого століття. Хоч символіку Україна перейняла Європейську, проте червоні  квіти маку спрадавна слугували українським оберегом. Червоний мак з давніх-давен є могутнім талісманом  українського роду, адже  означає красу, молодість та їхню скороминущість. За красою та могутністю наші предки ставили мак в ряд з іншими улюбленими символами-рослинами – калиною і волошками. Недаремно у прабабусиних колядках співається: «Ой на всім небі Сонце сияє,А в цего ґазди мак процвітає….»        

Також дітям була представлена  книжкова  виставка «Читаєм дітям про війну…».Г.Котик «Мій син», С.Смирнов «Подвиг майора», В.Скомаровський «Багряний листок », Н.Кравцова «З-за парти на війну», Н.Якупов «Великая Отечественная, крах нацизма»,  В.Дарда «Коли гриміли гармати» - ось твори, які розкрили уявлення дітей про військові  дії тієї жорстокої війни.

Головною метою заходу є вшанування безсмертної пам’яті ветеранів війни та виховання в підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.














пʼятниця, 9 червня 2017 р.

                          Екологічна  варта.

                       Природу неможливо побачити очима,

                        її можна лише зрозуміти розумом 


                         і відчути серцем.


              Шановні  читачі та діти міста!


Запрошуємо вас на бібліомайданчик ,який проводиться щосереди,у сквері біля памятника Т.Г.Шевченка.


    Природа – грає важливу роль у вихованні і навчанні людини. Дитину знайомлять з навколишнім світом, вчать захищати, оберігати  і  облагороджувати його. Без цього неможливий жоден освітній процес.

    Природа щедро обдарувала нашу землю. Вона — вірний  друг й  неоціненне багатство, джерело здоров'я  й  радості. Ми із задоволенням милуємося золотими нивами пшениці, широкими луками, густими лісами та бурхливими річками. Дихаємо п'янкими ароматами квітучих садів та квітів.

    Літо найтепліша та найблагодатніша пора року. Влітку вся природа живе на повну силу. Зеленіють дерева, на них зріють соковиті плоди. Цвітуть квіти на клумбах, у полях та на луках.
 . Літо — це пора року, яке радує своїми барвами, різноманітними квітами.
На бібліотечному майданчику бібліотекарями бібліотеки для дітей був проведений майстер - клас по виготовленню квітів.
   Діти   перевтілювалися на мить у казкових чарівників та створювали прекрасні квіти своїми руками.Очі дітей світилися від радості і задоволення.

Паперові квіти, які виготовили діти, стануть відмінним подарунком на будь-яке свято.

    Дбати про природу повинна не тільки держава, а й кожна людина. Дорослі й діти мають берегти і розуміти природу, бути їй другом і захисником.



     Щоб дитина навчилася розуміти природу, відчувати її красу, читати її мову, берегти  її  багатства, необхідно прищеплювати їй  ці  почуття з раннього дитинства — у той період, коли інтерес до навколишнього світу особливо великий. 

Наймудріша на землі – природа. Люди, які живуть в гармонії з нею – найщасливіші. 








четвер, 1 червня 2017 р.

                                                  Ми твої діти -Україно!       

                                                                                     

 

      У перший літній день в Україні, як  і у    всьому  світі  відзначають  добре  і радісне свято - День захисту дітей.

 У далекому 1950 році  Міжнародна  жіноча  організація  приняла рішення  про  відзначення 1 червня  Міжнародного  дня  захисту  дітей .          

                                                                                     

Цей день покликаний  привернути  увагу світової  спільноти  до  проблем  охорони здоров'я дітей , боротьби  з експлуатацією  дитячої  праці, прав  дитини  на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля й багатьох інших.





Для дітей  Татарбунар  цей  день також особливий. На центральній площі міста було організовано  велике  веселкове свято, в ході  якого діти міста приймали участь в різноманітних  конкурсах, вікторинах, змаганнях. Літнє ласкаве сонечко надавало дітям  наснагу та настрій на удачу та гарний позитивний день. В кінці цього свята кожна дитина отримала призи та подарунки від міської  ради.   Діти - наш найдорожчий скарб,наша радість і наше майбутнє.Саме тому святий обов'язок родини , школи,органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей наших дітей.Ми впевнені ,що об'єднавши зусилля,ми зробимо все,аби захистити наших дітей,убегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри.Адже саме від нас,дорослих.залежить те,як складеться доля кожної маленької людини,а відтак і нового покоління українців.