direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

"НІ! Я ЖИВА! Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ, Я В СЕРЦІ МАЮ ТЕ ЩО НЕ ВМИРАЄ..."

25 лютого 1871 року народилася всесвітньо відома поетеса Леся Українка. В цьому році ми відзначаємо 145 річницю з дня її народження.
               Поетичний хист Лесі Українки формувався і зміцнювався не лише на величній духовності й героїчній історії свого народу, а й творчому засвоєнні найкращих надбань світової літератури і мистецтва, чому значною мірою сприяли родинні обставини та те інтелігентне оточення, в якому вона перебувала і виховувалася.
               Окрім рідної української, вона вільно володіла мовами: німецькою, французькою, латинською, давньогрецькою, італійською, англійською, іспанською, російською, польською, болгарською, вільно читала твори чеських і словацьких письменників. Саме постійне зацікавлення світовою літературою і історією дозволило їй у 1890 році написати підручник "Стародавня історія східних народів", який було вперше видано у 1918 році в Катеринославі. Про її глибокі знання античної літератури засвідчують поезії "Сафо", "Іфігенія в Тавріді", "Ніобея", "Орфеєве чудо", а біблійні теми та мотиви оригінальне розробляються у віршах "Я бачила, як ти хиливсь додолу", "То може станеться і друге диво", "Дочка Чєфая", "Ізраїль в Єгипті", "Пророк", "Жертва", "Саул" та інші. Окрім того, Леся Українка на основі глибокого знання історії, побуту, звичаїв, мистецтва і літератури багатьох народів написала вірші "Єврейська мелодія", "Єврейські мелодії", "Пісня флорентійська", "Дим", "Напис в руїні", цикли "Весна в Єгипті" та "Єгипетські фантазії".

       Леся Українка  прожила надто важке й коротке, а проте таке яскраве й наповнене подіями життя. 
       В день народження  Лесі Українки діти ознайомилися з біографією та творчістю української  поетеси, прослухавши усний  журнал.


вівторок, 23 лютого 2016 р.

Ласкава, мамина, єдина наша мова

            21 лютого Міжнародний день Рідної мови.
Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
            Мова - це основний компонент етносу, вона єднає людей, формує певний світогляд.
в Конституції України (ст. 10) записано: державною мовою в Україні є українська мова. Всі ми живемо в Україні і тому слід знати, поважати та розмовляти на своїй державній мові.
Наша рідна українська мова - це  основа нашої безмежно багатої культури. Це наш дух, наш космос, наша душа, наша пісня, якій світ дав найвищу оцінку.
       Українською мовою написані відомі в усьому світі твори Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського та інш.




Урок - гра "Мовний  Всезнайко" 22 лютого 2016 року.

На варті наших душ - Небесна сотня


       Минуло вже два роки від трагічних подій на Майдані, але на превеликий жаль Небесною Сотнею не закінчився біль і страждання України . Кремлівська влада не хоче бачити єдиною,  сильною і головне європейською нашу державу.       Фатальними і найбільш драматичними  подіями  Революції Гідності 2013 - 2014р.р. у Києві, були 18-20 лютого, в ході яких загинуло близько сотні протестувальників і кілька сотень травмовано.
Небесна сотня – безневинна жертва…
Бандитам не сховатись за хрестом
Отим хрестом, де їхня совість мертва
Зрікається і серцем і чолом…
У прощену неділю впала долу,
Простіть нас браття, миленькі, простіть…
За Україну – зранену і голу…
За Вас не впала і за Вас стоїть!
        Сьогодні ми згадуємо у наших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.

            Відео - година  для учнів 5- 9 класів  "На варті  наших душ - Небесна Сотня"  19.02.2016 року допоможе зрозуміти  мужність та героїзм людей, які повстали проти  режиму Януковича та корупційної системи в Україні.




пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

                              "Наш скарб- Рідна мова"

                                                19.02.2016 року бібліотека провела урок на тему:
                                                 "Плекайте українську мову"
                                Наче квіточка барвиста,
                                Українська мова,
                                 Ніжна,гарна,мила, чиста-
                                 Справді калинова!
Я плекатиму щоднини
Квітку ту чудову.
Хай всі чують України
Чарівливу мову!
   



середа, 17 лютого 2016 р.

Зустріч з воїном інтернаціоналістом "Ціна чужої війни".


Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокішій
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…

      З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вкарбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок.
                Афганістан… Уже 27 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла.  На  війну до Афганістану було відправлено 167  воїнів-інтеранціоналістів із нашого району.
За кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати і командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.

           16 лютого в бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 8-Б класу школи гімназії з старшиною запасу Степановим Вадимом Захаровичем.      Уродженець села Струмок, закінчив Одеське морське училище і мріяв бути моряком.  Але доля розпорядилася інакше. Призваний на строкову  службу  з 1982 – 1984  пройшов  через  пекло Афганістану.  Був сапером,  а отже завжди по переду колони і під прицілом снайперів.  Отримав  поранення  і  був  комісований.
         Хвилина мовчання…
Пекуча й терпка як сльоза.
Хвилина мовчання –
В ній наша любов воскреса.
Навік в нашім серці
Безсмертних імен цих звучання
Хвилина мовчання…

Учні вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.
         Чимало лiт минуло вiдтодi, як вивели з Афганiстану радянські війська, але рани цiєї війни кровоточать i досi. Не можуть матерi забути загиблих та покалiчених синiв, а дружини та дiти своїх чоловiкiв i батькiв. Ми маємо знати про страшнi подiї безглуздої афганської вiйни i пам’ятати, що і серед нас живуть люди, якi в 20-30 рокiв стали свiдками й учасниками воєнних подiй.

     Ми пишаємося ними, горді тим, що поруч із нами живуть  такі мужні, відважні, рішучі чоловіки. Здоров’я їм, сімейного  благополуччя і Божого благословення.

вівторок, 16 лютого 2016 р.


З любов*ю в серці радісно живемо.

Нехай в  день святого Валентина
Душа співає від щастя
Бажаю радіти життю
І посміхатися частіше.

Під таким девізом діти відкривали  свято  до дня святого  Валентина
Бібліотекарі познайомили користувчів з історією свята , та провели вікторини, ігри, та конкурс  на кращу валентинку.


Компетентне жюрі обрало переможців  та нагородило невеликими подарунками

  На закінчення свята учасників пригостили солодощами 

пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

Дивоквіт любові




У кохання  є  свої  права,
Свій  непередбачений  талан:
Зоряна  хвилина   торжества,
Самоти  студений  океан.
У  кохання є свої  шляхи,
Суджені  лише  для  двох  сердець,
Є своїсвятині  і  гріхи.
Мила  згода і кривавий  герць.
Лиш  повторень  вньому  не  бува,
Ні  фортець  надійних, ні  руїн.
Зоряна  хвилина  торжества...
Потім - буря  з чотирьох  сторін

Майстер клас "Сердечко Амура"

          Радості  й муки  кохання кличуть  до  творчості. Тривоги  й хвилювання  шукають  рятунку в слові... І скільки   існує  Людина, пишеться  книга  Любові...


Головним  символом Дня  Святого Валентина  здавна  вважається  серце. У  вигляді  сердечка  ми  звикли  дарувати  іграшки, прикраси, листівки  своїм  коханим  чи  хорошим  друзям. От і  символом  нашого свята  - стало  серце, яке зігріватиме  нас  своїм  теплом  та  нагадуватиме  про  наших  коханих.
      Закладки  - сердечка виготовлені  на  майстер - класі будуть  гарним  подарунком як друзям  так і коханим.
     

четвер, 11 лютого 2016 р.

                     "Перші сходинки англійською"

  Згідно указу Президента України 2016 рік об*явлено роком англійської мови.
З цієї нагоди в бібліотеці проведено низку заходів з циклу "Перші сходинки англійською"



Волонтерка, Шапранова Анастасія Валеріївна, провела пізнавальний урок з юними користувачами бібліотеки. Діти з задоволеням приймали участь в цікавих  іграх  , конкурсах та  вікторинах на знання англійських слів.

середа, 10 лютого 2016 р.



  9 лютого 2015 року - День безпечного Інтернету.

У останні роки в Україні стає традицією щороку, другого вівторка лютого, відзначати всесвітній День безпечного Інтернету, введений Єврокомісією у січні 2004 року за підтримки організацій European SchoolNet та Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету).

Переважна більшість (96%) українських дітей та підлітків у віці від 10 до 17 років користуються Інтернетом і більшість часу вони проводять в соціальних мережах.
За соцопитуваннями, 51% підлітків сказали: так, ми розмістили особисті фото в соцмережі, 36% вказали свою домашню адресу, 46% додумалися вказати номер мобільного телефону. Зустрічі, побачення з незнайомцями після розмови в мережі – 60 відсотків 15-річних дітей вже прийняли запрошення від віртуального незнайомця і вже були з ними на зустріч.

  До дня бепечного Інтернету в бібліотеці проведені відео урок "Інтернет. Територія безпеки"



  • Правила безпечного Інтернет
  • Не розповідати чужим людям особисту конфіденційну інформацію Користуватися антивірусами,
  • В жодному випадку не залишати ніде номери кредитних краток
  • Не скачувати що попало. Люди часто скачують фільми або якесь програмне забезпечення піратське, а разом з ним віруси, які дають можливість зловмисникам проникнути на цей комп’ютер.  
Якщо цих правил не дотримуватися, можна, наприклад, стати жертвою кібершахраїв або вірусів, які «витягнуть» з вашого комп’ютера приватну інформацію про, наприклад, банківські рахунки.  

пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

                      Ім*я знайоме з дитинства

4.02.16 у дитячій бібліотеці пройщла зустріч з відомою на весь світ  дитячою поетесою Агнією Барто

 Вона дитячий поет не тому ,що  писала для дітей, а тому , що кращі її вірші стали дитячим фольклором.
                                                       Впав ведмедик на підлогу,
                                                        Відірвали йому ногу...
                                                         Все одно він самий кращий,
                                                          Не віддам його нізащо!

 Ці рядочки сповнені співчуттям, любов*ю, вірносттю до друзів і ближніх.
Наші читачі з доброю посмішкою згадували рядки віршів знайомих  з дитинства.

четвер, 4 лютого 2016 р.


Увага, увага, увага.



Дитяча бібліотека оголосила конкурс валентинок до дня Святого Валентина 
Приймайте участь та перемагайте.
15 лютого компетентна комісія обере переможця та вручить призи.