direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

четвер, 31 січня 2019 р.

                        У полоні Снігової королеви

        "Снігова королева" - одна з кращих казок Андерсена, це зворушлива свiтла історія про найважливіше: справжню дружбу, яка наділяє людину рішучістю та сміливістю.

       

       Головними героями казки є Кай і Герда, які жили по сусідству та любили одне одного. Одного дня розбивається чарівне дзеркало злого троля. Уламок дзеркала потрапляє в око Каю. Хлопець стає жорстоким і злим і його викрадає Снігова королева. Сумуючи за другом, Герда вирушає в подорож рятувати Кая.
     Коли серце переповнюють почуття дружби, любові - можна пройти найважчі перешкоди та перемогти зло.

    


         В бібліотеці для дітей пройшов захід до 175-річчя казки Г.Х. Андерсена "Снігова королева". Діти поринули в чарівний світ казки, розглянули виставку-інсталяцію "У полоні Снігової королеви", пригадали зміст казки та погралися в гру-вікторину.  



Нев’янучий вінок героїв Крут


Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути...
В. Письменний                 

  В українській історії є дуже багато трагічних сторінок. Історія подвигу Героїв Крут займає особливе місце. На ньому виховувалося не одне покоління українських патріотів, які склали основу просвітницьких товариств, націоналістичних організацій, повстанців, шестидесятників. 
 До Дня пам’яті героїв Крут бібліотекарі Татарбунарської районної бібліотеки для дітей підготували та провели огляд тематичної полиці «Крути вільного народу», під час якого розповіли про історичні події, що відбувались у 1918 році в Україні, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність. Ознайомили читачів з документальною літературою та світлинами, що присвячені подіям під Крутами. 
«Стримайте ж ваші сльози, які котяться! Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни,  і Вітчизна збереже про них вдячну пам'ять на віки вічні», - сказав Михайло Грушевський. Пам'ять про героїв Крут, оповита ореолом слави, стала взірцем та прикладом для наслідування майбутнім поколінням.

вівторок, 22 січня 2019 р.

Україна соборна незалежна держава

     День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України.
  Соборність — це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави.










Саме  до цього  свята  бібліотекарі Татарбунарської бібліотеки для дітей провели  історичні хвилинки  та огляд тематичної викладки  «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна».
  Школярі з зацікавленістю слухали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття соборності України. 

 Ми  віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної  України, якою пишатимуться наші нащадки.                                                   

вівторок, 15 січня 2019 р.

                             Мереживо щедрівок

              13 січня ми святкуємо свято Маланки, а 14 січня - свято Василя. У народі ці свята об'єдналися, і тепер ми маємо Щедрий вечір або свято Маланки або старий Новий рік.
             
       Дійовими особами Маланки виступали тварини - "коза", "бик"; демонологічні персонажі - "смерть" і "чорт";  побутові - "піп", "пан"; етнічні - "Гуцул", "циган" та інші. Маланка була парубоча та дівоча. Центральну роль Маланки виконував парубок, перевдягнений у народне вбрання дівчини або молодиці. Під хатою або зайшовши до неї, учасники дійства розігрували кумедні сценки - інтермедії.

    Дівоча Маланка мала більш поважний характер. Обиралася найкраща з дівачат, яку вдягали "молодою". Серед її прикрас були вінок, стрічки, багато намиста. Інша дівчина виконувала роль "молодого" на ім'я Василь і вдягала жупан, шаровари, шапку, взувала чоботи. Дівоча ватага іменувалася дружками. Дівчата з "Василем" і "Маланкою" до хати не заходили, а щедрували під вікнами.
      А ось зранку 14 січня хлопчики (бо тільки вони мали на це право) ходили по хатах і "посівали". "На щастя, на здоров'я, на Новий рік" - саме так поздоровляли хазяїв з Новим роком і, розкидаючи зерно, бажали доброго врожаю, здоров'я та удачі.
       Саме в ці святкові дні, 14 січня в бібліотеці для дітей пройшли голосні читання "Мереживо щедрівок". Юні читачі читали щедрівки також познайомилися з історією свята.