direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

вівторок, 29 серпня 2017 р.

               В твоє майбутнє віримо, Вкраїно!

     23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. І хоч це свято відносно нове (його почали святкувати з 2004 року), та історія українського прапора сягає сивої давнини.

     Перше офіційне визнання синьо-жовтого як прапора українського народу відбулась 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів, як стяга Української Народної Республіки.

    24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.


 

       Саме в цей святковий день бібліотека для дітей підготувала годину цікавих повідомлень та майстер-клас по плетінню патріотичних браслетів зі стрічок. 

      Діти виявили наполегливість, витримку і бажання робити щось своїми руками . Були ті, хто тільки вчився, і ті, хто вже міг ділитися досвідом плетіння. Учасники майстер-класу з радістю продемонстрували свої вироби на спільному фото.





 

    Дорогі друзі! Любіть свій народ, свою землю, яка є найкращою в світі. Любіть свою Україну, пишайтесь її символами.  А сьогоднішнє свято нехай послужить зціленню і відродженню наших душ.




понеділок, 21 серпня 2017 р.



                     Живи і міцній, українська держава!

                                                    
                                          Україно! Мій духмяний дивоцвіт,
                                          Голубінь над чистим золотом колосся.
                                         Через терни йшли до волі стільки літ,
                                          І настав той світлий день, коли...


 
24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто прийняла Акт проголошення України незалежною, самостійною, демократичною державою. Ми стали свідками й учасниками творення новітньої української історії, новітнього українського суспільства, виникнення нової держави на карті світу. Довгий і тернистий шлях подолала Україна, чекаючи на цей день. Діти уважно слухали бібліотекаря Тимошенко Анну Іванівну , яка розповіла дітям про історію становлення нашої держави та познайомила з книжково-ілюстративною виставкою «У мріях виплакана,у боротьбі народжена», де представлені державні символи України та література, що познайомила  користувачів з темою  Незалежності України. Варто зазначити, що діти не лише слухали, а й виявляли свою обізнаність, незважаючи на свій юний вік, у значенні державних символів, слів гімну України.  
     Бібліотекар Мельник Світлана Федорівна провела огляд літератури «Моя Україна,незалежна і вільна», а ще діти приймали участь у вікторині «Україна понад усе!».
     Горейчук Даніїл прочитав акровірш  «За Україну молюся», де діти відгадали зашифроване словосполучення.



      Цей цикл заходів спрямований на  виховання  в учнів почуття патріотизму, свідомої громадянської зрілості, шанобливого ставлення до державних символів України, почуття гордості за власну державу. Ми віримо в майбутнє України і бажаємо щоб свято Незалежності принесло в українські родини щастя, добро, мир та любов. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням єдності та порозуміння.

середа, 16 серпня 2017 р.

   «Ех яблучко!»                    Яблуневий  Cпас

 Вітаєм всіх, бо скоро Яблуневий Спас!
 Хай мир і спокій у житті панує,
 Нещастя, горе й смуток оминає вас,
 
І день прийдешній радість вам дарує!

   Серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу по своїй значимості вважається третім після Різдва та Великодня святом Преображення Господнє або Великий Спас, Другий Спас.
   За Біблією в цей день Ісус Христос разом зі своїми учнями піднявся на вершину гори. Посеред ночі довкола нараз спалахнуло дивовижне світло: їхній учитель у блаженному сяйві здіймався на небеса. Усі почули голос всевишнього, який повістив, що Ісус є намісник Бога на землі. Саме це і переконало присутніх у надприродній місії Христа - об`єднанні земних і небесних начал. Звідси й назва свята - Преображення Господнє.


   Однак у народі свято Спаса має ї світське значення, пов`язане зі святом врожаю. Це дає підставу вважати, що його первісне коріння сягає дохристиянських вірувань, оскільки майже в усіх давніх народів існували урочисті свята врожаю. Наші далекі пращури також широко відзначали закінчення жниварської пори.
  
 16 серпня на бібліомайданчику діти познайомилися з історією виникнення свята Преображення  Господнього. Бібліотекар Герасим К. В. провела огляд літератури «Яблуневий Спас». Також з великою цікавістю діти приймали участь у майстер-класі по виготовленню листівки – аплікації «Наливне яблучко».
    



В кінці заходу діти пригостилися всілякими смаколиками: пирогом з яблуками та фруктами.
    Таким чином ми долучили наших дітей до моральних і духовних цінностей, ознайомили з народними обрядами та звичаями, cформували в їхніх душах інтерес до культурних традицій наших предків.

четвер, 10 серпня 2017 р.

                                                                                                             
                                         Золоте слово поезії           

         

         

                     

Поезія - це завжди неповторність, 
Якийсь безсметрний дотик до душі. (Ліна Костенко)
                                                                                               

 Поезія - скарб духовного багатства людей, найцінніше що створила людина на шляху до прогресу, в ній виражені почуття, емоції, переживання людей. Дитяча література органічна частина загальної літератури, вона є засобом виховання, формування особистості дитини.Поезія для дітей має бути джерелом високо - художнього, естетичного, морального виховання.

9 серпня  на  бібліомайданчику  бібліотекар  Герасим К. В.  залучила  дітей  до  читання   літературної  поезії. Читачі з цікавістю ознайомилися із збірками відомих українських поетів, які були представлені на книжковій виставці. Діти із  задоволенням  прийняли  участь  у  літературній дуелі «Чарівні звуки» Із вуст маленьких учасників лились  чарівні  рядки Наталі Забіли, Платона Воронько, Ліни Костенко, Миколи Вінграновського. Також гралися в гру «Знайди риму», де перед дітьми було поставлене завдання відгадати загадку так, щоб утворився віршик.

Поезія є  втіленням краси та багатства української мови. Тому з упевненістю можна сказати, що творчість видатних майстрів поетичного слова дає нам багато чого. Адже за допомогою цих віршів у нас пробуджується патріотизм, ми стаємо частиною великої нації.

середа, 2 серпня 2017 р.



                                         Літаючі   квіти

                                                             Діти бігають, стрибають,
                                                             Далі - весело гукають:
                                                              - Ах, метелик!... подивіться!
                                                             Ось він, ось він метушиться!
                                                             Та який же гарний, гожий!
                                                             Наче квітка, прехороший!
                                                                                                  Олена Пчілка

                    Любі друзі! Ви хочете поринути у казку? Сподіваємося, що так. А якщо ця казка існує насправді? Скажемо більше: це не просто казка, а справжній чарівний світ - світ метеликів.
           2.08.17 р. на бібліомайданчику пройшло знайомство дітей зі світом метеликів. Бібліотекар Герасим К.В. провела огляд літератури та розповіла про види метеликів, котрі розповсюджені в нашій місцевості , а також  які  занесені  в червону  книгу України. За допомогою книг: "Метелики", міні-енциклопедії "Комахи", діти ознайомилися з етапами розвитку метелика. До уваги дітей була представлена  художня  література: Б. Мурзин "Синий махаон", Р. Варшамов, Н. Романова "Гости на цветке", М. Константиновский "Вот какие хитрецы" і т д







Діти із задоволенням прийняли участь у майстер-класі по виготовленню метелика в техніці орігамі. Створені власноруч метелики діти подарували своїм рідним.