Сторінки
direction="right"
пʼятниця, 29 квітня 2016 р.
четвер, 28 квітня 2016 р.
Скільки років Землі?
В дитячій бібліотеці пройшли екологічні хвилинки до дня Землі.
Свята земля. ти вічно з нами,
ти рідна дочкам і синам,
де вперше промовляєм"Мамо",
де вперше сонце світить нам.
Тут все на світі неповторне,
тут скільки ласки і тепла,
ласкавим літеплом пригорне,
кого- Дніпро,кого-Сула.
вівторок, 26 квітня 2016 р.
"Атом, що забирає життя" - до Дня Чорнобильської трагедії
Міжнародний день пам’яті Чорнобиля
26 квітня в Україні відзначають День Чорнобильської трагедії.
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.
Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
понеділок, 25 квітня 2016 р.
Свято букварика в бібліотеці.
В першім класі урочистий
День прощання з букварем
Світить сонце променисто
Всіх вітаємо з цим днем.
Ми всіх дітей вітаємо
І дуже вам радіємо
Що ви всі букви знаєте,
Книжки читати вмієте.
Такими словами закінчилося свято прощання з буквариком.
Діти отримали максимальне задоволення від вистави , яку їм підготувили працівники дитячої бібліотеки.На останок першокласникам було вручено невеличкі подарунки, та посвідчення в читачі.
пʼятниця, 22 квітня 2016 р.
Річки України
- •В Україні - 71 000 річок. Загальна довжина – 206,4 тис. км. Густота – 0,25 м/км².
- •Річки України течуть переважно з півночі на південь до Чорного й Азовського морів. Ріки північно-західної України течуть з півдня на північний захід і північ до Вісли і Прип'яті. Басейн Чорного й Азовського морів охоплює понад 90 % української території. Тут знаходяться ріки: Дунай з Тисою і Прутом, Дністер, Південний Буг, Дніпро з Прип'яттю і Десною, Дон із Донцем. До стоку Балтійського моря належать праві притоки Вісли: Вепш, Сян і Західний Буг.
20 квітня в читальному залі проведена слайд - бесіда "Річки України" з учнями 5 - 9 класів.
середа, 13 квітня 2016 р.
"Із космічної безодні" слайд - розповідь
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший політ у космос. Відтоді щороку у цей день відзначають Міжнародний день космонавтики. Приводів для святкування в України достатньо, адже країна має третій після США та Росії ракетно-космічний комплекс, а в рейтингу космічної активності наразі – на п’ятому місці.
вівторок, 12 квітня 2016 р.
Жива пам'ять
Міжнародний день визволення вязнів з фашистських концтаборів
Після приходу 1933 року до влади в Німеччині Адольф Гітлер проголосив програму «оздоровлення нації». Її суть полягала в знищенні політичних противників нацистів, «неповноцінних народів» (зокрема, євреїв і циган), «неповноцінних соціальних груп», окремих «фізично або психічно неповноцінних» людей. Для виконання цієї програми спочатку в самій Німеччині, а потім і в окупованих країнах створювалися концентраційні табори. В Європі налічувалося близько 30 концтаборів. Найбільші з них — Дахау, Бухенвальд, Треблінка, Майданек, Освенцім, Собібор. На цих «фабриках смерті» було знищено мільйони людей з різних країн.
Бухенвальд — нацистський концтабір, який знаходився поблизу німецького міста Веймар. За весь період його існування (1939-1945) тут відбували ув'язнення близько 250 000 людей — переважно євреїв та політичних в'язнів, але також радянських військовополонених, циганів та гомосексуалістів. З них понад 55 000 було вбито та закатовано, у той час як десятки тисяч людей загинули від голоду та хвороб. Влітку 1943 року у Бухенвальді утворився інтернаціональний табірний комітет, який об'єднував секції антифашистів різних національностей і готував в'язнів до повстання. Інтернаціональне повстання проти гітлерівців, результатом якого стало ліквідування табору, мало місце 11 квітня 1945 року, коли американські війська вторглися на територію Бухенвальду.
Бухенвальд — нацистський концтабір, який знаходився поблизу німецького міста Веймар. За весь період його існування (1939-1945) тут відбували ув'язнення близько 250 000 людей — переважно євреїв та політичних в'язнів, але також радянських військовополонених, циганів та гомосексуалістів. З них понад 55 000 було вбито та закатовано, у той час як десятки тисяч людей загинули від голоду та хвороб. Влітку 1943 року у Бухенвальді утворився інтернаціональний табірний комітет, який об'єднував секції антифашистів різних національностей і готував в'язнів до повстання. Інтернаціональне повстання проти гітлерівців, результатом якого стало ліквідування табору, мало місце 11 квітня 1945 року, коли американські війська вторглися на територію Бухенвальду.
Саме на честь цієї події 11 квітня відзначається в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. В цей день Україна разом з цілим світом вклоняється людям, які пройшли через пекло фашистських концтаборів. Усього на території нашої країни (разом із Закарпаттям та Кримом) налічувалочь близько 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених, серед них концтаборів — 6, в Києві — «Сирецький», «Дарницький».
Після Другої світової війни в Бухенвальді відкрито пам'ятник жертвам нацизму. А на Нюрнберзькому процесі 1945-1946 років система гітлерівських концентраційних таборів засуджена як прояв антилюдяності.
Після Другої світової війни в Бухенвальді відкрито пам'ятник жертвам нацизму. А на Нюрнберзькому процесі 1945-1946 років система гітлерівських концентраційних таборів засуджена як прояв антилюдяності.
В основу роману лягли спогади в`язнів краківського гетто, приречених на смерть і врятованих Шиндлеро.
Успішний бізнесмен Оскар Шиндлер відкриває в Кракові фабрику з виготовлення посуду. Для нього євреї з гетто і табору Плашув — просто дешева робоча сила. Однак зовсім скоро він відчуває безмежну повагу та співчуття до своїх робітників. Коли людей з Плашува починають перевозити до Аушвіцу, Оскар за допомогою свого друга, Іцхака Штерна, складає список тих, кого він нібито бере на фабрику. До нього увійшли понад тисячу людей, приречених на смерть. Аби врятувати їх, Шиндлер не шкодував ані грошей, ані сил, ані часу. |
Голгофна молитва Богдана Сушинського
Гетьман Всеукраїнського Реєстрового козацтва. Верховний отаман Чорноморсько-Дністровського козацтва, генерал козацтва; історик та ідеолог сучасного Українського козацтва; лауреат Міжнародноїлітературної премії ім. О, Дюма, Міжнародної літературної премії ім. І. Мазепи, премії Українського козацтва "Лицарське перо" та ін.Народився Богдан Сушинський 10 квітня 1946 року, в місті Самборі Львівської області. В1969 з відзнакою закінчив Одеський держуніверситет ім. 1.1. Мечникова. Тривалий час перебував на журналістській роботі. Член Ради та Президії Національної Спілки письменників України; віце-президент Української Асоціації письменників; член Національної Спілки журналістів України, член Національної Ради Конгресу української інтелігенції. В1990-2002роках був головою Одеської обласної організації Національної Спілки письменників України. Він — офіційний Радник Американського Біографічного інституту. Академік Міжнародної академії наук, освіти, індустрії та мистецтв при ЮНЕСКО (СІЛА), Президент Південноукраїнського Центру цієї академії. У грудні 2001 року він також обраний дійсним членом (академіком) Міжнародної Академії Біонатуропатії та Інформаціології. Автор 52 книжок та кількох тисяч публікацій в періодиці. Твори його перекладались п'ятнадцятьма мовами світу.
Цікавий огляд творів Богдана Сушинського Мельник Світлана Федорівна. Книжкова виставка "Славетний лицар Одещини", більш детальніше дала змогу дітям познайомитися з творами автора.
понеділок, 4 квітня 2016 р.
Лелека - наш оберіг!
Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки.
Одним із символів України вважаються лелеки.
ЛЕЛЕКА
- символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це -
й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини. Щасливий
той двір, де є гніздо лелеки, бо він - птаха священна, за розорення його гнізда
- кара вогнем. А ще лелека приносить до оселі немовлят...
І щасливе те село, яке має хоча б одне лелече
гніздо – його обходитимуть стороною чорні хмари та злі буреломи. Святий
обов'язок лелеки - знищувати різних гадів, себто гадюк, жаб. Своїм прильотом в
рідні краї провіщає весну...
Якщо ж лелека несподівано залишає гніздо в
дворі й не повертається до нього, то двір і дім цей згодом спорожніють...
Окрім цього, лелека є
символом вогню і сонячного світла: він завжди прилітає з наближенням бурі або
грози.
З часу запровадження Дня птахів список
пернатих, що зникають, стрімко поповнюється – на Землі вже зникло понад 160 їх
видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні
налічується близько 360 видів. 87 видів з них занесені до Червоної книги
України.
Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема.
Адже птахи - це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого
світогляду та нашого світовідчуття.
1 квітня свято сміху!!!
Достовірно не відомо, як і в якій країні з'явився День сміху (День дурня). Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше свято, іменоване сьогодні також Днем дурня, відзначали в Англії. Інші вважають, що батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика.
У сучасній варіації свята воно супроводжується незмінними розіграшами, жартами і комедійними виступами. У цей день прийнято влаштовувати фестивалі гумору. Найвідомішим серед них є Одеський фестиваль гумору.
І в нашій бібліотеці 1 квітня пройшли веселі вікторини і конкурс.
Підписатися на:
Дописи (Atom)