Сторінки
direction="right"
четвер, 25 квітня 2024 р.
Чорна трагедія на кольоровій землі
26 квітня 1986 року о 01.23.47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, у результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.
Чорнобильська трагедія – найбільша за всю історію ядерної енергетики. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь 600 тисяч чоловік,з них 350 тисяч українців.
До 38 річниці Чорнобильської трагедії в міській бібліотеці для дітей пройшов урок-реквієм «Чорна трагедія на кольоровій землі». До заходу долучилися учні 8-А класу,класний керівник Усатенко В.М. Татарбунарського ліцею Татарбунарської міської ради. Після уроку всі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії.
26 квітня – це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей. Тому, ПАМ'ЯТАЄМО...
пʼятниця, 12 квітня 2024 р.
на сміливих і могутніх крилах
Щороку 12 квітня все людство відзначає Всесвітній День авіації і космонавтики. Це свято з‘явилось на честь першого польоту людини в космос.
12 квітня 1961 року громадянин СРСР,майор Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі із космодрому «Байконур». Він зробив один виток навколо земної кулі,який тривав 108 хвилин,відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
До цього моменту були запуски в космос штучних супутників,але в цей день людина вперше підкорила космос.
Перший український космонавт Леонід Каденюк відправився в космос 19 листопада 2011 року . Із космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида розпочався зворотній відлік для американського космічного корабля «Колумбія». На його борту – шість членів екіпажу,серед яких українець Леонід Каденюк. Політ тривав 15 діб 16 годин34 хвилини,за які «Колумбія» здійснила 252 оберти навколо Землі. Саме тоді в космосі пролунав Державний Гімн Незалежної України.
У цей знаменний день варто пам’ятати,що можливості нашого пізнання необмежені,Україна і космос - нероздільні. Сьогодні,як ніколи,країні потрібні наукові відкриття в галузі космосу,розробки ракетобудівної галузі для забезпечення ЗСУ України сучасними високотехнологічними зразками озброєння. Адже майбутнє за мирним атомом,за мирним космосом!
В міській бібліотеці для дітей до цієї знаменної дати відкрито виставку «Неосяжний космос». Також для дітей проведено день цікавої інформації «На сміливих і могутніх крилах».
четвер, 4 квітня 2024 р.
Кібер освіта-гарантія безпеки сучасності
Комп’ ютерна залежність – нова сучасна хвороба чи вигадана загроза? Найбільш незахищені, як завжди – діти та підлітки. Хто в цьому винен і що робити?У чому небезпека кіберманії? Насамперед небезпечні самі комп’ютерні ігри. Від них людина просто втрачає себе,свою особистість,стає додатком до комп’ютера.
Але не всі ігри небезпечні. Є логічні ігри,ігри для вивчення шкільних предметів. Є тренажери, за допомогою яких можна отримати важливі і корисні навички. Є ігрові тести,які допоможуть перевірити знання.
Таким чином, батькам під час комунікації з дитиною варто, зокрема: говорити з дитиною про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати; дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це; заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих.
У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій в цифровому просторі, варто відразу звертатися в Національну поліцію і відправити повідомлення про правопорушення в департамент кіберполіції.
вівторок, 2 квітня 2024 р.
Я і моя улюблена книга
Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона допомагає пізнати та зрозуміти навколишній світ, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса та цікаві таємниці. Нерідко вчасно прочитана книга підказує людині вихід із складної ситуації. Напевно, у кожної дитини є найулюбленіша і найдорожча книга, яку хочеться перечитувати безліч разів. Саме вона залишається в пам’яті на все життя.
З метою популяризації читання книжок в міській дитячій бібліотеці КЗ «Публічна бібліотека Татарбунарської міської ради» відбулася Фото-акція «Я і моя улюблена книга» , до якої з радістю долучилися маленькі читачі, адже кожному було, що розказати про свою «улюбленицю». Ми впевнені, що на цих фото обов’язково знайдеться книга, яку ви іще не читали.
Острови книжкових скарбів
Людина яка любить і вміє читати-має багато розумних,добрих і вірних друзів. А друзі ці - книги. Книга-мудрий друг, який не вміючи говорити,розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса , про навколишній світ.
В міський бібліотеці для дітей до Міжнародного дня дитячої книги оформлена книжкова виставка « Острови книжкових скарбів».
Дорогі наші читачі! Якщо ви не уявляєте своє життя без книги, то поспішайте до бібліотеки, де вас чекає неосяжне море цікавого і захоплюючого.
Підписатися на:
Дописи (Atom)