direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

середа, 20 листопада 2024 р.

Казкова країна дитинства

Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Свято спрямоване на зміцнення міжнародної єдності задля покращення добробуту дітей та підлітків Метою Всесвітнього дня дитини є привернення уваги суспільства, організацій та урядів до питань, що сприяють реалізації заходів із забезпечення добробуту дітей у всьому світі. Діти – це велике щастя. Вони наповнюють життя дорослих неймовірною радістю, теплотою та щастям, потребують любові, турботи, а також – море батьківської ласки . У Всесвітній день дитини хочемо побажати кожній дитині жити в міцній і гарній родині. Нехай вас оточує ніжність, радість і турбота,а дитинство буде безхмарним і щасливим!

вівторок, 12 листопада 2024 р.

Я - учасник дорожнього руху

Щодня на великій швидкості рухаються тисячі автомобілів. Вони наші друзі й помічники, адже допомагають нам у повсякденному житті: перевозять вантажі, доставляють продукти, будматеріали та меблі. Але дружба з автомобілями відбувається тоді, коли ми пішоходи, будемо поважати і дотримуватися правил дорожнього руху. 11 листопада в міській дитячій бібліотеці відбулася гра- вікторина « Я- учасник дорожнього руху». Школярі залюбки пограли у вікторину для дорожніх ерудитів, отримали від працівників бібліотеки змістовні знання про світлофор, його призначення, правила поведінки на дорогах, деякі дорожні знаки та правила користування громадським транспортом

1000 днів війни

8 листопада розпочалась 989 доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України, а 19 листопада виповниться 1000 днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України. 24 лютого 2022 року близько 4 години ранку за українським часом, Путін повідомив, що прийняв рішення оголосити військову операцію на сході України. І це стало початком кривавої війни, яка триває і дотепер. Розпочалась неоголошена війна. Розпочалась мобілізація цвіту нашої держави – молодих хлопців, татусів, братів, для захисту кордонів і цілісності Української держави. Ці люди – справжні герої, вони загинули як герої . Серед наших земляків є також великі втрати. На честь загиблих героїв в нашому місті названі вулиці Гульченко Р., Коваленко О., Котовича М.,Зінченко О., а також відкрита меморіальна дошка в Татарбунарському ліцеї на честь Коваленко Олександра. В міській бібліотеці для дітей пройшла історична година «1000 днів війни» з 7-Г класом Татарбунарського ліцею, класний керівник Врємя Вікторія. До уваги дітей була представлена книжкова виставка «1000 днів війни». На виставці діти мали змогу переглянути художні твори наших українських письменників про війну. Герої не вмирають! Вони завжди житимуть у наших серцях. .

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Між нами дівчатками

Міжнародний день дівчаток – свято ще дуже молоде і відзначається з 2012 року. У грудні 2011 року Організація Об’єднаних Націй проголосила 11 жовтня міжнародним днем дівчат, щоб привернути увагу громадськості до проблем і прав дівчаток. Вперше це день був відзначений 11 жовтня 2012 року. Головна мета свята – поширити у суспільстві інформацію про ті болючі проблеми, з якими мають справу неповнолітні діти жіночої статі у всьому світі – нерівність, незахищеність та соціальна несправедливість. Дівчата в усьому світі стикаються з багатогранними проблемами, серед яких обмежений доступ до якісної освіти, примусові шлюби, дитяча праця та гендерно зумовлене насильство. Пандемія COVID-19 загострила ці проблеми, поглибивши гендерний розрив у питаннях підключення та безпеки в Інтернеті. Дівчата продовжують стикатися з економічними та соціальними бар’єрами на шляху доступу до інтернету та пристроїв, що підкреслює необхідність цифрової інклюзії та грамотності. З нагоди цього чудового свята в міській бібліотеці для дітей пройшов майстер-клас, на якому дівчатка вчилися гарно сервірувати стіл та складати серветки. Для юних леді бібліотекарі підготували книжкову виставку «Між нами дівчатами», на якій представлена енциклопедична література для дівчат та художні книжки для підлітків. Що цікаво знати дівчинці –підлітку?Як стати впевненою в собі?Як обирати друзів?Без проблем спілкуватися з батьками? На ці й багато інших питань дає відповідь ця книжкова викладка.

четвер, 3 жовтня 2024 р.

свято книги

Дружба з книгою - це щоденне свято, бо саме вона, наша мудра порадниця веде нас у дивовижний світ,знайомлячи з різними людьми. Книга відкриває нам небачені обрії, таємниці Всесвіту, допомагає нам пізнати себе та розуміти світ. Жодного дня не пройде, щоб ми не звернулись до неї. В міській бібліотеці для дітей пройшло свято книги з 5-Б класом,шкільним бібліотекарем та класним керівником Татарбунарської гімназії Татарбунарської міської ради ім. В.З.Тура, присвячене Всеукраїнському дню бібліотек, на яке завітав голова Татарбунарської громади Глущенко А.П. з подарунковою підбіркою новеньких книжок та величезним тортом. Андрій Петрович побажав бібліотекарям багато гарних читачів,а юним користувачам бажання пізнавати та вчитися, чудових друзів та книжок.

понеділок, 16 вересня 2024 р.

Є пам'ять,якій не буде забуття.

Сьогодні в нашому місті ми відзначаємо історичну дату - 100-річчя Татарбунарського повстання. У ніч на 16 вересня 1924 поблизу Татарбунар близько 100 повстанців, озброєних гвинтівками, револьверами, косами, вилами та сокирами, розділившись на кілька загонів, почали сутички із жандармами на околицях сіл Михайлівка і Камчик (нині Заря) та залізничної ст. Сарата. Підготовку виступу та керівництво очолювали агенти Комінтерну — голова Південнобессарабського революційного к-ту А.Клюшников , М.Шишман, Ю.Батіщев, М.Лісовий. Серед місцевих ватажків були Г.Черненко, І.Щербина та ін. У повстанні брало участь близько 6 тисяч осіб. Румунська влада спрямувала на придушення повстання до 10 полків, артилерію, військові кораблі. Поблизу залізничної ст. Сарата повстанці зазнали поразки і змушені були відійти до Татарбунар. 18 вересня після зіткнень, кількох спроб вийти з оточення, за значних втрат і відсутності боєприпасів, повсталі склали зброю. До цієї знаменної дати в міській бібліотеці для дітей пройшли історичні хвилинки «Є пам'ять,якій не буде забуття».

пʼятниця, 28 червня 2024 р.

ЖИТИ ЗА ОСНОВНИМ ЗАКОНОМ

28 червня наша країна урочисто відзначає День Конституції України – Основного Закону нашої держави, де закріплені одвічні фундаментальні цінності українців. Це – свобода, справедливість, гідність, демократія, правова держава та мир. Конституція посідає важливе місце серед інших законів держави. Саме вона є фундаментом для всіх законів у державі. Конституція – це основний закон держави. Як правило, це єдиний правовий акт чи система таких актів, за допомогою яких безпосередньо народ чи органи держави, що виступають від його імені, встановлюють основні принципи устрою суспільства і держави, визначають статус державної влади і місцевого самоврядування, закріплюють права і свободи людини і громадянина. Усім своїм змістом Конституція спрямована на забезпечення суверенітету України, становлення її як незалежної правової держави. І сьогодні, коли ворог на сході продовжує посягати на основи конституційного ладу і територіальну цілісність України, особливе спасибі звучить нашим захисникам, завдячуючи яким ми можемо відзначати наше велике Національне свято у мирі та безпеці. 28 червня в рамках святкування Дня Конституції України в міській бібліотеці для дітей запрошуємо відвідати та ознайомитися з тематичною викладкою літератури «Жити за основним законом».

четвер, 6 червня 2024 р.

нові книги

Нові книги в бібліотеці – радість для всіх,і бібліотекарів,і для читачів. Адже нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Це яскраві видання на будь який смак. Книжковий фонд міської бібліотеки для дітей поповнився примірниками чудових нових книг. Нові книги вже знайшли свої місця на поличках і з нетерпінням чекають на зустріч зі своїми читачами. Запрошуємо всіх любителів книги на перегляд – ознайомлення з новими надходженнями. Сподіваємося,ви знайдете щось корисне та цікаве для себе,своїх друзів,а може навіть і для батьків!

четвер, 16 травня 2024 р.

Вишиванка єднає українців

Щороку в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять. Українці свято шанували вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди,а й від ворожих стріл. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла має магічну силу,тому є оберегом людини.Узори вишивок не лише прикрашали, але й були оберегами –захищали від злих духів, хвороб та різних негараздів. До свята вишиванки в міській бібліотеці для дітей відкрито книжкову виставку «Українські вишиванки - наче райдуги світанки». Також в бібліотеці пройшли народознавчі хвилинки «Два кольори мої…» етнічна історія,викарбувана у вишиванці . Вишиванка – одяг вільних людей, ще з давніх часів її носили чумаки, козаки, українські мовознавці, письменники та дисиденти. Багато століть українці боролись за свою свободу і носили вишиванку як символ своєї національної ідентичності. Так триває і досі: українські воїни, захисники та волонтери щодня воюють за вільну Україну та вірять, що наступний день вишиванки пройде у мирній Україні.

середа, 8 травня 2024 р.

Сторінки про війну гортаю...

Велика Вітчизняна війна… Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. Друга світова війна стала найбільш кривавою та жорстокою в історії людства. Для України та українського народу Друга світова є особливо болісною. Війна, яка пройшла крізь життя кожної української родини, є вагомою складовою історичної пам'яті нашого суспільства. Міська бібліотека для дітей пропонує відвідати книжкову виставку «Сторінки про війну гортаю…» до дня пам’яті та примирення та до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, де розміщені документальні матеріали та художні видання про хронологію найтяжчих боїв в Україні, про людські втрати як українців так і європейців, про події, які розкривають всю історичну правду тих трагічних днів війни, також проведено історичні хвилинки « Вічна пам’ять визволителям, що полягли в святі борні». Наш земний уклін усім, хто бився на фронтах Великої Вітчизняної війни, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто підняв з руїн і відродив рідний край. Подвиг Ваш – безсмертний, пам’ять про Вас – нетлінна, вдячність народу – безмежна.

четвер, 25 квітня 2024 р.

Чорна трагедія на кольоровій землі

26 квітня 1986 року о 01.23.47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, у результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році. Чорнобильська трагедія – найбільша за всю історію ядерної енергетики. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь 600 тисяч чоловік,з них 350 тисяч українців. До 38 річниці Чорнобильської трагедії в міській бібліотеці для дітей пройшов урок-реквієм «Чорна трагедія на кольоровій землі». До заходу долучилися учні 8-А класу,класний керівник Усатенко В.М. Татарбунарського ліцею Татарбунарської міської ради. Після уроку всі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії. 26 квітня – це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей. Тому, ПАМ'ЯТАЄМО...

пʼятниця, 12 квітня 2024 р.

на сміливих і могутніх крилах

Щороку 12 квітня все людство відзначає Всесвітній День авіації і космонавтики. Це свято з‘явилось на честь першого польоту людини в космос. 12 квітня 1961 року громадянин СРСР,майор Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі із космодрому «Байконур». Він зробив один виток навколо земної кулі,який тривав 108 хвилин,відкривши епоху пілотованих космічних польотів. До цього моменту були запуски в космос штучних супутників,але в цей день людина вперше підкорила космос. Перший український космонавт Леонід Каденюк відправився в космос 19 листопада 2011 року . Із космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида розпочався зворотній відлік для американського космічного корабля «Колумбія». На його борту – шість членів екіпажу,серед яких українець Леонід Каденюк. Політ тривав 15 діб 16 годин34 хвилини,за які «Колумбія» здійснила 252 оберти навколо Землі. Саме тоді в космосі пролунав Державний Гімн Незалежної України. У цей знаменний день варто пам’ятати,що можливості нашого пізнання необмежені,Україна і космос - нероздільні. Сьогодні,як ніколи,країні потрібні наукові відкриття в галузі космосу,розробки ракетобудівної галузі для забезпечення ЗСУ України сучасними високотехнологічними зразками озброєння. Адже майбутнє за мирним атомом,за мирним космосом! В міській бібліотеці для дітей до цієї знаменної дати відкрито виставку «Неосяжний космос». Також для дітей проведено день цікавої інформації «На сміливих і могутніх крилах».

четвер, 4 квітня 2024 р.

Кібер освіта-гарантія безпеки сучасності

Комп’ ютерна залежність – нова сучасна хвороба чи вигадана загроза? Найбільш незахищені, як завжди – діти та підлітки. Хто в цьому винен і що робити?У чому небезпека кіберманії? Насамперед небезпечні самі комп’ютерні ігри. Від них людина просто втрачає себе,свою особистість,стає додатком до комп’ютера. Але не всі ігри небезпечні. Є логічні ігри,ігри для вивчення шкільних предметів. Є тренажери, за допомогою яких можна отримати важливі і корисні навички. Є ігрові тести,які допоможуть перевірити знання. Таким чином, батькам під час комунікації з дитиною варто, зокрема: говорити з дитиною про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати; дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це; заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих. У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій в цифровому просторі, варто відразу звертатися в Національну поліцію і відправити повідомлення про правопорушення в департамент кіберполіції.

вівторок, 2 квітня 2024 р.

Я і моя улюблена книга

Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона допомагає пізнати та зрозуміти навколишній світ, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса та цікаві таємниці. Нерідко вчасно прочитана книга підказує людині вихід із складної ситуації. Напевно, у кожної дитини є найулюбленіша і найдорожча книга, яку хочеться перечитувати безліч разів. Саме вона залишається в пам’яті на все життя. З метою популяризації читання книжок в міській дитячій бібліотеці КЗ «Публічна бібліотека Татарбунарської міської ради» відбулася Фото-акція «Я і моя улюблена книга» , до якої з радістю долучилися маленькі читачі, адже кожному було, що розказати про свою «улюбленицю». Ми впевнені, що на цих фото обов’язково знайдеться книга, яку ви іще не читали.

Острови книжкових скарбів

Людина яка любить і вміє читати-має багато розумних,добрих і вірних друзів. А друзі ці - книги. Книга-мудрий друг, який не вміючи говорити,розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса , про навколишній світ. В міський бібліотеці для дітей до Міжнародного дня дитячої книги оформлена книжкова виставка « Острови книжкових скарбів». Дорогі наші читачі! Якщо ви не уявляєте своє життя без книги, то поспішайте до бібліотеки, де вас чекає неосяжне море цікавого і захоплюючого.