direction="right"

Бібліотека працює з 9.00 до 18.00 щоденно, окрім суботи та неділі.

пʼятниця, 20 серпня 2021 р.

До дня Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України. Державний Прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору. Відомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Нині український національний синьо-жовтий прапор є державним прапором України. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі національного прапору. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

"Українці, що змінили світ"

Дорогі друзі! Наша Україна багата не лише природніми ресурсами, але й людськими. Наші співвітчизники зробили не аби який внесок у світову скарбницю винаходів, що змінило світ на краще!

Книжково-ілюстративна виставка «Від єдності до Незалежності».

Щороку 24 серпня ми всі разом святкуємо день, коли Україна стала незалежною державою. У 2021 році наша країна відзначає ювілей - 30 років. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою. Акт про проголошення незалежності був підписаний після народного голосування. За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава — Україна. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі. З 1992 року День Незалежності став державним святом. В читальному залі бібліотеки відкрита книжково-ілюстративна виставка «Від єдності до Незалежності».

четвер, 12 серпня 2021 р.

ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ ДО 250 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАЛЬТЕРА СКОТТА

15 серпня 250 річчя з дня народження творця та майстра історичного роману Вальтера Скотта. Сер Вальтер Скотт (англ. Walter Scott; 15 серпня 1771, Единбург – 21 вересня 1832, Абботсфорд, похований у Драйбурзі) – всесвітньо відомий британський письменник, поет, драматург, перекладач, журналіст, історик, збирач старожитностей та фольклору, адвокат. Твори Скотта, що з'явилися відразу ж після Наполеонівських воєн, в яких шотландські стрілки покрили себе славою при Ватерлоо, змусили освічені кола Великобританії в корені змінити своє ставлення до цієї бідної, але гордої країни. Разом з Байроном, Скотт справив величезний вплив на розвиток світової літератури, зокрема на розвиток жанру історичного роману, основоположником якого його вважають донині. Першим оригінальним твором молодого поета стала романтична балада «Іванів вечір» (1800). Поема мала грандіозний успіх серед читачів. Така гучна слава окрилила молодого митця, і він написав нові поеми. Всю читацьку публіку Великобританії найбільше підкорили не його новаторські на той час вірші і навіть не його поеми, а перш за все перший у світі роман у віршах «Марміон». Романтичні поеми 1805-1817 років принесли йому славу видатного поета, зробили популярним жанр ліро-епічної поеми, яка поєднує драматичну фабулу середньовіччя з мальовничими пейзажами і ліричною піснею в стилі балади: «Пісня останнього менестреля» (драматична поема у 6-ти піснях) (1805), «Марміон» (1808), «Діва озера» (1810), «Рокбі» (1813) та ін. Скотт став справжнім засновником жанру історичної поеми. На піку своєї поетичної слави Вальтер Скотт несподівано залишив поезію і з 1813 р. почав писати романи. Новаторство Вальтера Скотта полягало в тому, що він створив жанр історичного роману, «до нього не існуючий» (за визначенням В. Г. Бєлінського). В основу світогляду і творчості прозаїка ліг величезний політичний, соціальний і моральний досвід народу Шотландії, який протягом 4 століть боровся за свою національну незалежність проти економічно розвиненої Англії. Історичний роман Вальтера Скотта став не лише продовженням літературних традицій, а невідомим до того художнім синтезом мистецтва та історичної науки, що відкрило новий етап у розвитку англійської і світової літератури.

середа, 4 серпня 2021 р.

До 80 річниці героїчної оборони Одеси " Гарячий серпень 41-го"

73 героїчних дні… Саме стільки тривала Одеська оборонна операція в Другій Світовій війні, за якою десятки тисяч загиблих, три роки окупації та факти стійкого героїзму і фатальних помилок. Одеса з перших же днів війни виявилася прифронтовим містом. В кінці липня 1941 року фронт вже впритул наблизився до міста. 5 серпня надійшов наказ: «Одесу не здавати й обороняти до останньої можливості!» Цей день і прийнято вважати початком оборони Одеси. Одеська оборона тривала з 5 серпня по 16 жовтня 1941 року. 19 серпня був створений Одеський оборонний район. Румунська армія ставила за мету швидке захоплення Одеси, та вони недооцінили силу та патріотичне налаштування жителів. Для захисту міста та надання підтримки захисникам на сторону Одеси встав Чорноморський флот. Моряки не тільки допомагали привозити в місто провізію, а й безпосередньо брали участь у боях, як особисто, так і захищаючи місто з військових кораблів. 19 серпня було прийняте рішення організувати Одеський оборонний район. На його чолі став Г. Жуков, який командував Чорноморським флотом, що прийшов на допомогу місту. З початком війни більшість одеських підприємств було евакуйовано. Вивезли і найцінніше обладнання заводу імені «Січневого повстання», а верстати, що залишилися, вирішили використати для ремонту бойової техніки. І коли до цеху почали надходити підбиті в боях танки, там створили ремонтні майстерні. Керував ними інженер А. Розумовський. Але танків все таки не вистачало. Тоді робітники майстерень вирішили забезпечити Приморську армію бойовою машиною власної конструкції. Швидкі на жарт одесити тут же охрестили своє дітище «На испуг» – ось і розгадка марки «НИ». Перша машина вийшла з воріт заводу 10 серпня 1941 року. Випробування танків-саморобок вогнем пройшло успішно. Жодної кульової пробоїни! В результаті було прийняте рішення про «серійне» виробництво. В другій половині вересня сформували 210-й армійський танковий батальйон під командуванням старшого лейтенанта М. Юдіна, який повів перші «НИ» в перший бій. У батальйоні було 35 танків, в основному саморобних. А всього під бомбардуванням і безперервними артобстрілами було побудовано 60 танків системи «НИ». Румуни і німці увійшли до Одеси лише у вечорі 16 жовтня, але вони оволоділи тільки верхньою Одесою, а була ще нижня Одеса – катакомби. Почалася партизанська війна проти окупантів. Партизани знищили понад 5 тис. ворожих солдатів і офіцерів, підірвали 27 військових ешелонів, знищили 448 автомашин, врятували від вивезення до Німеччини близько 20 тис. громадян. Одеса залишилася нескореною. Одеса – це місто не лише з гарною архітектурою, колоритом, Одеса – це історія, якою слід пишатися!